Всесвіт

Що не так з цією дірою на Марсі (фото)

Марс – дике, але прекрасне місце, повне загадок. Прекрасний приклад цієї заяви – фотографія порожнистої гори, яку немов видовбали.

NASA/JPL/University of Arizona

Це не результат якогось дивного експерименту з видобутку корисних копалин, і гора дійсно порожня. Але те, що ви бачите, – це «вікно в даху» з лави, продукт давньої вулканічної активності під поверхнею Марса.

Район, де знаходиться порожниста гора, розташований на західному схилі вулкана під назвою Павоніс Монс. У цій місцевості дуже багато цікавих геологічних утворень: довгі, звивисті лавові трубки, розломи, і, звичайно ж, найбільший вулканічний кратер.

Це щось подібне до вікна в даху, крізь яке видно лавову трубу. Гора порожниста, тому що іноді потоки лави, тверднувши зовні, продовжують текти всередині. Потім лава йде, залишаючи печери. Згодом верхня частина трубок може руйнуватися.

Отвір на знімку має діаметр близько 35 метрів. Уламки, які звалилася всередину «даху» видно через отвір. Вони лежать на глибині близько 28 метрів. Купа щебеню на дні повинна мати висоту не менше 62 метрів. Тобто, сама яма повинна була мати до обвалення глибину не менше 90 метрів. Дана марсіанська лавова трубка більше будь-якої з відомих на Землі.

Подібні утворення можуть бути прекрасним місцем для розміщення підземних баз. Крім того, лавові трубки захищають від вітрів і космічного випромінювання, а значить в них, теоретично, може існувати життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button