Поради

HDD і SSD: які накопичувачі більш перспективні

Якщо раніше для зберігання цифрової інформації використовувалися магнітні вінчестери, то сьогодні пріоритети виробників поступово зміщуються в сторону твердотільних накопичувачів. Переважна більшість ноутбуків вже випускається в комплектації з SSD 240 Gb і іншої ємності, такі ж сховища встановлюються і в багатьох стаціонарних ПК. Дана тенденція зумовлена високими технічними характеристиками пристроїв. До їх переваг відносяться:

  • стійкість до впливу магнітних полів і температурних перепадів;

  • стійкість до механічних впливів;

  • висока швидкість обробки даних;

  • низьке енергоспоживання;

  • безшумність.

У порівнянні з SSD, класичні жорсткі диски повільні, галасливі і дуже крихкі. Якщо в стаціонарному комп’ютері для навчання або простих повсякденних завдань використання HDD ще не доставляє особливого дискомфорту, то в ігровому ноутбуці або ПК такий вінчестер буде слабкою ланкою. Твердотільні накопичувачі не мають всередині тендітних механізмів, тому мають більш високу стійкість до струсів і ударів – впливів, яким часто піддаються портативні комп’ютери. Це знижує ймовірність їх виходу з ладу і, відповідно, підвищує збереження записаних на диску даних.

Основним недоліком твердотільних накопичувачів на сьогоднішній день вважається порівняно висока вартість. Саме тому більш дешеві магнітні жорсткі диски все ще користуються попитом тоді, коли вартість зберігання 1 Гб даних має велике значення. Наприклад, одними з основних користувачів класичних жорстких дисків залишаються ЦОД – центри обробки даних.

Щоб забезпечити високу щільність зберігання і скоротити витрати на обслуговування техніки, в цих організаціях використовують вінчестери великої місткості – до 10 і більше Тб. Твердотільні накопичувачі тієї ж місткості більш економічні і компактні, але вартість зберігання одиниці даних в них значно вища. Тому в корпоративному сегменті HDD все ще зберігають за собою лідируючі позиції. Їм також віддають перевагу у випадках, коли необхідно оптимізувати вартість конфігурації комп’ютерної техніки під певний бюджет.

Перспективи ринку пристроїв для зберігання інформації

Поряд з динамічним нарощуванням присутності SSD на ринку комп’ютерних комплектуючих, темпи виробництва вінчестерів також залишаються практично без змін. Експерти роблять ставку на те, що в найближчому майбутньому твердотільні і магнітні сховища будуть використовуватися у тандемі та у вигляді гібридних накопичувачів. Уже зараз спільне використання SSD і HDD в робочих станціях дозволяє отримати відчутний приріст швидкодії і продуктивності. У виробництві спостерігається тенденція до нарощування об’єму накопичувачів обох типів, і є припущення, що з часом вартість пристроїв вирівняється. Тому користувачі зможуть обирати той чи інший тип сховища в залежності від того, наскільки добре він відповідає поставленим завданням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button