Наука

Як канабіс змінює ДНК: дослідження

Згідно з дослідженням, проведеним вченими рік тому, надмірне вживання канабісу може впливати на ДНК, змінюючи процес її метилювання.

У 2020 році автори дослідження з наукового коледжу Кентерберійського університету Нової Зеландії, прийшли до висновку, що канабіс надає специфічний вплив на гени, які беруть участь в роботі серця і мозку. Це може пояснити більший ризик виникнення психічних і серцевих захворювань у споживачів наркотику. В цілому, порівнюючи вплив тютюну і канабісу на геном, дослідники роблять висновок, що воно різне, причому наслідки від вживання канабісу менш виражені.

В ході дослідження була вивчена різниця в метилювання ДНК — процесі, який впливає на роботу генів, – у споживачів канабісу і тих, хто не вживає цей наркотик. Найсерйозніші зміни спостерігалися у тих піддослідних, хто курив і тютюн, і канабіс. Але водночас у тих, хто споживав тільки канабіс вдалося виявити саме його специфічний вплив на гени. Втім, автори дослідження визнають, що до отриманих ними результатів поки потрібно ставитися з обережністю.

Зараз, згідно зі статистикою, канабіс є найпоширенішою психоактивною речовиною в світі. У жовтні минулого року в Новій Зеландії пройшов референдум про легалізацію його продажу, вживання, зберігання і виробництва, проте за підсумками голосування відповідний законопроєкт так і не був прийнятий.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button