Земля

Майже 40% акул перебувають під загрозою зникнення

Згідно з новим дослідженням, одна третина всіх видів акул і скатів “знаходиться під загрозою зникнення” через надмірний вилов риби. До таких результатів прийшли біологи після восьми років роботи.

Image by PIRO4D from Pixabay

Результати дослідження показують, що число акул, скатів і химер (група хрящових риб), які піддаються загрозі зникнення, збільшилася до 32,6% з 2014 року.

“Кількість видів, що знаходяться під загрозою зникнення, більш ніж удвічі (391 з 1199) перевищує показник першої глобальної оцінки в 2014 році, в якій повідомлялося, що 181 з 1041 виду знаходяться під загрозою зникнення», — пишуть вчені в своєму дослідженні. «Якщо ми припустимо, що [види, про які немає достатньої кількості даних] також знаходяться під загрозою пропорційно іншим видам, то більше третини (37,5%) хрящових риб зараз в зоні ризику, якщо усереднити це значення, швидше за все, небезпеки піддаються від 32,6% до 45,5% видів».

Автори роботи вважають, що основною причиною є надмірний вилов риби, але в цьому також винні втрата середовища проживання, зміна клімату і забруднення навколишнього середовища. “Сьогодні зміна клімату є швидко зростаючою проблемою для риб, що знаходяться під загрозою. Під її вплив потрапляють 10,2%», — пишуть автори роботи. Глобальне потепління не тільки призводить до» втрати і деградації середовища проживання через знебарвлення коралів, але і до підвищення температури води.

Деякі місця проживання більше не підходять для певних видів. З цією проблемою зіткнувся зірчастий скат, чисельність якого за останні три покоління скоротилася більш ніж на 80%.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button