Земля

Геологи відновлять історію Землі за допомогою піску

Доктор Міло Бархам зі школи наук про Землю і планети заявив, що його команда розробила метрику, за допомогою якої можна дізнатися про еволюцію Землі. Потрібен тільки пісок.

Image by J?rg Peter from Pixabay

За словами провідного автора дослідження, метрика дозволяє визначити “віковий відбиток” мінералу циркон, який можна знайти в піску. Це допоможе дізнатися більше про еволюцію поверхні Землі за останні кілька мільярдів років.

“Більша частина раннього геологічного літопису втрачена через ерозію, але довговічні мінерали, такі як циркон, утворюють відкладення, в яких є інформація про минуле планети. Зокрема, про зміни навколишнього середовища, розвиток біосфери, еволюцію континентів і накопичення мінеральних ресурсів”, – говорить Міло Бархам, доктор і провідний автор роботи

Цей новий підхід дозволяє краще зрозуміти стародавню геологію: він допоможе реконструювати розташування і рух тектонічних плит на Землі.

“Пляжі всього світу достовірно відображають історію геологічного минулого нашої планети. Мільярди років історії Землі є в кожній піщинці, і наша техніка допоможе розкрити цю інформацію”, – говорить Міло Бархам, доктор і провідний автор роботи

Бархам зазначає, що циркони містять хімічні елементи, які дозволяють датувати і реконструювати умови утворення мінералів. Цю інформацію також можна використовувати, щоб зрозуміти еволюцію континентів.

Те, як Земля змінюється в результаті ерозії, можна простежити за структурою віку зерен циркону. Наприклад, відкладення на західному і східному узбережжях Південної Америки абсолютно різні. На західній стороні є багато молодих зерен, які утворилися в результаті занурення земної кори під континент — це викликало землетруси і виверження вулканів в Андах.

У той час як на східному узбережжі все було спокійніше. Тут зустрічаються, і старі, і молоді зерна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button