Земля

Чого ще ми не знали про Новий рік та Різдво

Різдвяним святам притаманна якась магія, завдяки якій люди в ці дні дійсно стають щасливішими. З ними ж деколи пов’язані і дивні традиції, яких донині продовжують дотримуватися жителі деяких країн. І, звичайно, практично скрізь Новий рік і Різдво — це привід витратити силу-силенну грошей.

На ранніх зображеннях Святий Миколай виглядає суворим символом благочестя, а зовсім не пухким веселим дідусем, якого знають сучасні діти.

***

В Перу є село, де люди вирішують нагромадженні за рік суперечки за допомогою кулачних боїв. Потім вони починають новий рік з чистого аркуша.

***

У західних країнах в минулі століття побутувала тепер вже застаріла традиція розповідати в різдвяну ніч страшні історії.

***

Деякі зоопарки приймають відслужили своє різдвяні ялинки в якості корму для тварин.

***

Під час Різдва жителі канадського острова Ньюфаундленд вбираються в недоладні костюми та ходять від хати до хати з піснями і танцями, поки господарі намагаються дізнатися під масками своїх сусідів.

***

Кожен рік Пол Маккартні отримує майже мільйон доларів відрахувань за свою різдвяну пісню Wonderful Christmastime, яку деякі критики вважають найгіршою з його пісень.

***

Починаючи з 1960-х років у Швеції існує традиція дивитися на Різдво діснеївські мультфільми про Дональда Дака, що збирає перед екранами більшу частину населення країни від малого до великого.

***

На Різдво 1914 року, під час Першої Світової війни, Німеччина і Великобританія уклали перемир’я. Солдати виходили з окопів, обмінювалися подарунками з противником, і навіть грали у футбол на нейтральній смузі.

***

У 1867 році один бостонський промисловець був настільки зворушений прочитанням «Різдвяної пісні в прозі» Чарльза Діккенса, що влаштував вихідний на своїх фабриках і подарував кожному працівнику по індичці.

***

Нацисти намагалися перекроїти різдвяне свято під свої потреби, присвятивши його приходу Гітлера — місце Святого Миколая зайняв фюрер, а верхівки ялинок прикрашали свастики.

***

Штучну ялинку необхідно використовувати не менш 20 разів, щоб вона завдала природі менше шкоди, ніж кожнорічна жива.

***

Завдяки успішній рекламній кампанії сорокарічної давності, в Японії існує традиція на Різдво обідати в KFC. У ці дні фастфуд стає настільки популярний, що місце необхідно забронювати за два місяці вперед.

***

Жителі норвезької столиці Осло щороку надсилають в подарунок лондонцям ялину для установки на Трафальгарській площі в подяку за допомогу під час Другої Світової війни.

***

У США різдвяні покупки становлять шосту частину всіх роздрібних продажів країни за цілий рік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button