Земля

Зміна клімату вплинула на раціон ведмедів

Зміна клімату вплинула на раціон ведмедів кадьяків. Дослідження провели зоологи з США, з’ясувавши, що тваринам довелося відмовитися від риби.


Справа в тому, що звичний річний раціон ведмедів — нерка, яка припливає на нерест в річки і озера влітку. Кадьяки ласували спочатку рибою — у липні вона найбільш вразлива і поживна, а до кінця нересту достигала червона бузина і вони переходили на ягоди — в кінці серпня-початку вересня.

Однак останні кілька років через підвищення температури бузина стала встигати набагато раніше — якраз в розпал нересту. Ведмеді стали харчуватися відразу ягодами, нехтуючи рибою, незважаючи на те, що цей раціон, безсумнівно, для тварин був би більш поживним.

Американські вчені провели аналіз, за останні півстоліття змінився час нересту нерки і дозрівання бузини. Виявилося, що риба припливає на нерест у звичний час — з 19 липня по 2 серпня. При цьому бузина кілька останніх років стала дозрівати також до початку нересту.

Зоологи вивчили дані аерознимків, на деяких ведмедів наділи GPS-датчики, зробили аналіз їх посліду, щоб отримати інформацію про їх раціон. З’ясувалося, що в умовах, коли одночасно ведмедям стали доступні і нерка, й бузина, кадьяки робили вибір на користь останньої. З одного боку, це рішення може здатися нерозумним. Однак так вважають вчені, ведмеді оптимізують своє харчування.

Тепер зоологів цікавить, як ці зміни вплинуть на загальну екосистему, і чим ведмеді збираються замінити бузину восени — адже на відміну від минулих років у цей час року вона вже відцвіте.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button