Земля

Морські організми використовують раніше невідомі рецептори для виявлення світла

Точно так же, як рослини і тварини на суші добре пристосовані до сонячного світла протягом дня, життя в океанах слідує певним ритмам і порам року. Вчені з Вашингтонського університету виявили біологічні вимикачі світла, які роблять це можливим.

Image by lpittman from Pixabay

Згідно з дослідженням, опублікованим в Proceedings of the National Academy of Sciences, одноклітинні організми у відкритому океані використовують різноманітний набір генетичних інструментів для виявлення світла навіть в крихітних кількостях і реагування на нього.

“В океані у всіх різноманітних організмів є цей цикл день-ніч. Вони дуже узгоджені один з одним, навіть коли вони переміщуються. Як вони дізнаються, що сьогодні день? Як вони дізнаються, коли настала ніч? Це ми і хотіли з’ясувати”, – говорить Саша Кузелі, провідний автор дослідження

Хоча мікроби океану невидимі для людського ока, вони підтримують все морське життя. Знання внутрішньої роботи цих спільнот може показати, як вони будуть жити в мінливих умовах океану.

Точно так же, як тропічні ліси генерують кисень і поглинають вуглекислий газ, підводні організми роблять те ж саме у світовому океані. Ці одноклітинні приблизно так само важливі, як і тропічні ліси для функціонування нашої планети.

Команда вчених збирала проби кожні чотири години вдень і вночі протягом чотирьох днів в північній частині Тихого океану недалеко від Гаваїв. Дослідники використовували трекери для відстеження течій на глибині близько 15 метрів від поверхні, щоб зразки були взяті з тієї ж водної маси.

Поки сонце встає, ці організми набираються енергії й збільшуються в розмірах, а вночі, коли ультрафіолетове світло менш пошкоджує їх ДНК, запускається механізм поділу клітин.

Аналізуючи РНК, відфільтровану зі зразків морської води, зібраних протягом дня і ночі, дослідникам вдалося ідентифікувати чотири основні групи фоторецепторів, багато з яких є новими.

Відкриття цих нових генетичних «перемикачів світла» допоможе в області оптогенетики, тобто дозволить вченим контролювати функції клітини за допомогою впливу світла. За словами дослідників, сучасні оптогенетичні інструменти створені людьми, але природні версії можуть бути більш чутливими або краще виявляти світло певної довжини хвилі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button