Технології

Геомагнітні бурі пошкодять більше супутників у найближчі роки

Вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень заявили, що геомагнітні бурі перешкоджають справній роботі технологічних систем. Спалахи на Сонці загрожують не тільки роботі супутників, але і можуть привести до їх втрати. Дослідники космосу попереджають про неминучі катастрофічні наслідки для сучасних технологій від сонячних бур.

Вчені повідомили про це після того, як у виданні Almanac з’явилася інформація, що Сонце почало новий 11-річний цикл сонячної магнітної активності в грудні 2019 року і до 2025 року наблизиться до періоду найбільшої сонячної активності.

Геомагнітні бурі також можуть пошкодити здатність супутників відправляти сигнали один одному або на Землю за допомогою радіохвиль. Багато технологій зв’язку, такі як GPS, використовують радіохвилі. GPS використовується в багатьох галузях промисловості, таких як авіація, морська, робототехніка, транспорт, сільське господарство і військові, покладається на радіохвилі.

Раніше Science Times повідомляла, що на початку 2022 року SpaceX Ілона Маска постраждала від наслідків сонячних спалахів. Після того, як геомагнітна буря перервала роботу близько 40 супутників Starlink, корпорація замінила майже всі з них. Супутники Starlink маленькі за розміром, але вони заряджаються від гігантських сонячних панелей, передаючи кожному космічному кораблю компанії потужний заряд енергії.

Сонце безперервно випускає постійний потік заряджених частинок в космос. Геомагнітна буря розвивається, коли Земля опиняється в напрямку на шляху сильного магнітного потоку. Двома найбільш поширеними джерелами геомагнітних бур є плазмові вибухи з поверхні Сонця і сонячний магнітний потік, який виходить через області низької щільності в зовнішній атмосфері Сонця.

Експерти в галузі приладобудування можуть пом’якшити наслідки від геомагнітних бур, використовуючи радіаційно-стійкі матеріали або блокуючи вплив магнітних хвиль на електроніку від радіації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button