Технології

Вуглецеві дроти замінять мідні

Вчені з Кембриджського університету створили міцний легкий дріт з вуглецевих нанотрубок. На думку британських фахівців, новий дріт в майбутньому зможе замінити мідний, якщо вдасться поліпшити струмопровідні властивості.

Провід вдалося отримати з використанням спеціальної невеликої печі, всередині якої температура становила більше 1 тис. градусів Цельсія. Виготовлені таким чином дроти мали товщину 1 мм і виявилися придатними для експлуатації. «До комерційного використання таких проводів ще далеко, проте наша мета — перемогти мідь», — каже Крістоф Козіол з Кембриджського університету.

Провід, виготовлений у лабораторії з вуглецевих нанотрубок (CNT), вийшов в 10 разів легше мідного і в 30 разів міцнішим. Один з недоліків вуглецевих нанотрубок полягає в тому, що CNT в 2,5 рази гірше проводять струм, ніж мідь. У майбутньому дослідники планують зосередити зусилля на створенні гібридних проводів, що складатимуться з міді та CNT.

Допоки учені майструють нові види дротів ми і надалі будемо використовувати традиційні матеріали, зокрема, світодіодна стрічка активно використовується дизайнерами та декораторами в облаштуванні затишних та красивих осель.

Кнопка «Наверх»
Закрыть