Всесвіт

Вчені з’ясували, на якій відстані від чорної діри у планети є шанси “вижити”

В ході нового дослідження фізики вивчили активність чорних дір, щоб з’ясувати, як вона впливає на прилеглі планети.

У статті, опублікованій в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, вчені розповіли про вплив надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики на атмосферу планет Чумацького Шляху. Основну увагу фізики приділили двом ключовим механізмам: як вітри чорних дір можуть нагрівати атмосферу, а також як вони можуть стимулювати утворення оксидів азоту і, таким чином, призводити до виснаження озонового шару.

Команда вчених розробила математичні моделі. Мета – зрозуміти, на якій відстані в Чумацькому Шляху повинні знаходитися планети, подібні до Землі, щоб відчувати вплив чорних дір. Виявилося, що світи в межах 3000 (а іноді і 5000) світлових років можуть страждати від, наприклад, Стрільця A*. При цьому, дослідження показало, що у випадку квазарів, такі ефекти можуть фактично впливати на всю галактику – господиню чорної діри в цілому.

“Хороша новина полягає в тому, що Земля розташована в 26 000 світлових років від центру Чумацького Шляху, так що вона знаходиться “поза зоною впливу” активності чорної діри. Ми живемо у відносно мирному регіоні нашої галактики”, – підсумовують вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button