Земля

Гігантська воронка щойно відкрилася в Чилі: туди поміститься Білий дім (фото+відео)

Національна служба геології та гірничої справи показала, як виглядає воронка з висоти пташиного польоту. Вона з’явилася в сільській місцевості в Чилі.

Величезна воронка, досить широка, щоб поглинути Білий дім в США, утворилася на ділянці гірничодобувної шахти в Чилі, повідомляє Національна служба геології та гірничої справи країни.

Зяюча діра шириною 25 м (82 фути) з’явилася в сільській місцевості за межами міста Тьєрра-Амарілья, приблизно в 800 км на північ від столиці Сантьяго. Для порівняння, ширина Білого дому – близько 26 м. Глибина діри становить близько 200 м, а на дні — резервуар з водою, повідомляє Vice.

Отвір з’явився на місці мідного рудника Алькапарроса. За даними канадської компанії Lundin Mining, якій належить шахта, про травми або пошкодження не повідомлялося. Зараз чилійські геологи досліджують дірку і встановили 100-метровий периметр безпеки навколо ділянки.

Воронки – це ями, які утворюються над областями, де вода збирається під землею без зовнішнього дренажу, в результаті чого вода висікає підземні печери. Вони також регулярно утворюються біля старих і діючих шахт, де було видобуто велику кількість гірських порід і руди. Найчастіше воронки утворюються поступово протягом багатьох років, але можуть також відкриватися абсолютно раптово, забираючи зі собою машини, будинки і вулиці.

Крістобаль Суньіга, мер Тьєрра-Амарілья, заявив в інтерв’ю місцевій радіостанції, що люди, які живуть поруч з шахтою, «завжди боялися, що може статися щось подібне».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button