Земля

Американський стартап запустив в атмосферу зонди з сіркою, щоб вони там вибухнули (відео)

MIT Technology Review опублікувала інтерв’ю з керівником стартапу, який запустив сірку в атмосферу Землі, щоб охолодити планету.

Каліфорнійський стартап Make Sunsets випустив метеозонди, які віднесли частинки сірки в стратосферу. Можливо, вони вибухнули там, випустивши хімічну речовину, повідомляє MIT Technology Review. Чи сталося це насправді — невідомо, оскільки на повітряних кулях не було обладнання для спостереження. Теоретично, сірка в атмосфері, може пом’якшити наслідки глобального потепління, проте експерти в цьому не впевнені.

Стартап, заснований Люком Айсманом, колишнім директором апаратного забезпечення Y Combinator, займається сонячною геоінженерією. Її прихильники вважають, що “відправка” різних частинок в атмосферу, які відбивають сонячне світло в космос, зменшить глобальне потепління. В основному, всі дослідження в сфері геоінженерії складаються з уявних експериментів і є спірними.

Однак співробітники Make Sunsets вирішили перевірити, чи працює такий метод зміни клімату на практиці. Примітно, що стартап запустив метеозонди з сіркою без будь-яких дозволів регулюючих органів або контролю з боку наукових установ.

Айсман розповів MIT Technology Review, що перші два запуски «були дуже схожі на наукові проекти». Він помістив кілька грамів діоксиду сірки в метеозонди і накачав їх гелієм, якого, як він припускав, вистачить для того, щоб підняти їх в стратосферу. Засновник стартапу стверджує, що його компанія працює з “кращими даними моделювання, доступними на сьогодні” і сподівається “вчитися і співпрацювати з експертами” в міру “швидкого, але безпечного” розвитку проекту

Дії Make Sunsets вже розкритикували кілька експертів. Вони розповіли MIT Technology Review, що компанія спочатку повинна була звернутися до геоінженерної спільноти та широкої громадськості, перш ніж вводити сірку в атмосферу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button