Всесвіт

Глобальне потепління позначається на яскравості Землі

Згідно з новим дослідженням, потепління океанських вод викликало падіння яскравості Землі. Це сталося за останні кілька десятиліть.

Астронавти часто розповідають про те, як красива наша Земля з космосу. Чи стане вона іншою одного разу?

Вчені з Технологічного інституту Нью-Джерсі, США, вивчили дані про земне сяйво (світло відбивається від планети) за останні 20 років, а також супутникові вимірювання. Вважається, що Земля відбиває майже третину сонячного світла назад у космос. Але в результаті аналізу було виявлено, що альбедо Землі (коефіцієнт відбиття) сильно впало.

Вчені зафіксували зниження альбедо на 0,5%, більша частина цього падіння була зафіксована за три роки, 2015 — 2017 роки. “Падіння альбедо стало для нас несподіванкою”, – сказав Філіп Гуд, провідний автор нового дослідження.

Причиною падіння Гуд називає зменшення кількості яскравих, що відбивають хмар над потеплілими водами Тихого океану. А саме у західних узбереж Північної й Південної Америки, де було зафіксовано підвищення температури поверхні моря через зміну кліматичних умов.

“Насправді це дуже тривожно“, – сказав Едвард Швітерман, планетолог, який не брав участі в новому дослідженні. “Багато вчених сподівалися, що вищі температури можуть призвести до більшої кількості хмар і вищого альбедо, що потім допоможе збалансувати кліматичну систему. Але це дослідження показує зворотне”.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button