Всесвіт

Деякі види бактерій виживають у відкритому космосі

Відкритий космос згубний для життєвих форм, однак деякі штами мікробів здатні виживати у ньому протягом дивно довгих періодів часу. У новому дослідженні, проведеним групою вчених на чолі з Рокко Манічеллі, старшим науковим співробітником некомерційної дослідницької організації Bay Area Environmental Research Institute, США, показано, що мікроби здатні виживати у відкритому космосі, за умови виключення впливу на них космічної ультрафіолетової радіації.

40ed71d3cf085e40fe78ffad9a8d6e96

У своїх роботах Манічеллі і співробітники вивчають відносини між бактеріями і середовищами їх існування, звертаючи особливу увагу на екстремальні середовища. Одним з таких екстремальних середовищ для мікробів є вакуум космічного простору, при знаходженні в якому мікроорганізми пронизує також ультрафіолетова радіація, так як при цьому відсутній «захист» з боку атмосфери.

У своєму новому експерименті Манічеллі взяв дві чисті культури галофільних бактерій Halorubrum chaoviator і Synechococcus nеgelli з твердих соляних кірок і виростив їх. Після підсушування деякі з підготовлених зразків з цими культурами бактерій були відправлені на зовнішню платформу Міжнародної космічної станції, звану EXPOSE-R. Мікроби перебували зовні станції протягом приблизно двох років. Решта мікроби перебували в цей час на Землі, а потім були використані в якості зразків порівняння.

На подив Манічеллі, багато мікробів, які перебували у відкритому космосі, вижили.

«Ті організми, на які впливав тільки вакуум космічного простору, вижили! Інша частина мікробів, яка одержувала високі дози УФ-радіації, загинула, а ті мікроби, які отримали помірні дози УФ-випромінювання вижили частково», — сказав Манічеллі.

Читайте також: 

Важливим висновком з цього дослідження є те, що бактерії можуть переносити тривалі космічні подорожі за умови, якщо вони хоча б частково захищені від космічного ультрафіолетового випромінювання, наприклад, якщо вони знаходяться всередині метеоритів.

Дослідження було опубліковане в журналі International Journal of Astrobiology.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button