Всесвіт

Астрономи випустили найбільшу базу даних про космос

Астрономи Pan-STARRS опублікували нову базу астрономічних даних, зібраних за чотири роки роботи. Розмір інформації становить 1,6 петабайта, що в 30 тисяч разів перевищує загальний розмір усіх текстів у Вікіпедії. Це дозволяє назвати її найбільшою базою даних про космос.

Про це повідомляється на сайті Інституту досліджень космосу за допомогою космічного телескопа.

Автоматична система Pan-STARRS складається з чотирьох телескопів з дзеркалами діаметром по 1,8 метра кожне і 1,4-гігапіксельними ПЗС-камерами (Камера для представлення зображень, заснована на застосуванні елементів із зарядним зв’язком), розташованими на вершині вулкана Мауна-Кеа на Гаваях.

На даний момент введено в роботу два телескопи (PS1 і PS2), ще два знаходяться в процесі установки. Основне завдання проекту — спостереження неперіодичних змінних об’єктів, таких як спалахи наднових, гамма-сплески, метеорити, космічне сміття, коричневі карлики, комети і потенційно небезпечні для Землі астероїди до 24,5 зоряної величини.

Перший телескоп системи Pan-STARRS 1 проводить систематичні спостереження з травня 2010 року в оптичному та ближньому інфрачервоному діапазоні електромагнітного спектра. За чотири роки роботи телескоп встиг вивчити 12 разів всю доступну область на небесній сфері, використовуючи 5 різних світлофільтрів. У грудні 2016 року був випущений первинний каталог даних.

В даний час вийшов другий каталог даних Pan-STARRS DR2, що містить знімки, на які потрапили близько трьох мільярдів окремих джерел, таких як зірки, галактики та інші об’єкти.

Кнопка «Наверх»