Наука

Гриби знижують ризик розвитку депресії

Великомасштабний аналіз показав, що люди, які регулярно їдять гриби схильні до меншого ризику розвитку депресії. Однак зв’язок між цими двома факторами залишається загадкою…

Image by adege from Pixabay

У рамках дослідження вчені з Університету штату Пенсильванія, США, проаналізували дані про харчування та психічне здоров’я більш ніж 24 000 дорослих по всій території США з 2005 по 2016 рік.

Вчені не помітили ніякої різниці між споживаними видами грибів, проте висновки нового дослідження узгоджуються з декількома невеликими клінічними випробуваннями гериція їжакового (Hericium erinaceus). Ранні роботи показали, що вживання цього виду грибів може допомогти зменшити депресію і тривожність.

Однак найбільш вживаними грибами є білі печериці (Agaricus bisporus). Вони багаті калієм, який, як вважається, допомагає знизити тривожність. Відомо, що інші їстівні гриби містять некротрофні фактори, пов’язані зі здоров’ям мозку, а також протизапальні засоби, які, як вважається, допомагають полегшити симптоми депресії. Однак вчені досі гадають, як же гриби пов’язані з психологічними розладами.

Так, гриби містять безліч вітамінів, мінералів і антиоксидантів, які можуть сприяти їх очевидному антидепресивному ефекту. Але розуміння того, які фактори відіграють вирішальну роль, вимагатиме ще багатьох молекулярних, клінічних та епідеміологічних досліджень.

Зараз вчені зосередили увагу на потужному антиоксиданті ерготионеїну, який міститься в грибах. Недавні дослідження з моделями тварин виявили, що цей антиоксидант може подолати гематоенцефалічний бар’єр, що дозволяє припустити, що ерготіонеїн може мати певний вплив на неврологічне здоров’я.

Інші дослідження припускають, що цей антиоксидант також відіграє певну роль у здоров’ї кишечника, де також є нейрони, які також можуть впливати на настрій людини. Чи можна те ж саме сказати про людей, ще належить з’ясувати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button