Наука

Синтетичний меланін зробить фарбу для волосся більш безпечною

Часте фарбування, будь то в салоні або вдома, може пошкодити волосся і становить небезпеку для здоров’я (в деяких фарбах містяться компоненти, які потенційно викликають рак). Але недавно вчені змогли розробити синтетичний меланін, з яким процес фарбування стане більш м’яким.

ACS Central Science

Меланін — це природний пігмент, що надає волоссю і шкірі колір. З віком меланін зникає з волокон волосся, що призводить до втрати кольору і сивини. Більшість перманентних фарб для волосся використовують аміак, перекис водню, дрібномолекулярні барвники та інші інгредієнти для проникнення в кутикулу і відкладення фарби. Поряд з пошкодженням волосся, ці тверді речовини можуть викликати алергічні реакції або інші проблеми зі здоров’ям, як у колористів, так і їх клієнтів.

Недавно вчені досліджували використання синтетичного меланіну для фарбування людського волосся, проте цей процес вимагав високих концентрацій потенційно токсичних важких металів, таких як мідь і залізо, а також сильних окислювачів. Тому вчені хотіли знайти більш м’який та безпечний спосіб отримання стійкого, природного кольору волосся з синтетичним меланіном.

Дослідники протестували різні умови фарбування для нанесення синтетичного меланіну на волосся, виявивши, що вони можуть замінити важкі метали і сильні окислювачі впливом тепла і невеликою кількістю гідроксиду. Підвищуючи концентрацію гідроксиду амонію, дослідники змогли домогтися більш темних відтінків, а додаючи перекис водню вони створили червоні і золоті кольори.

ACS Central Science Варіанти відтінків, створені за допомогою різних концентрацій речовин

На відміну від звичайних фарб, колір від засобу зі штучним меланіном осідає на поверхні волосся, а не проникає в кутикулу, що з меншою ймовірністю може призвести до пошкодження. Колір від такого фарбування зберігався протягом 18 змивів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments