Наука

Нові зубні імплантати генерують енергію і невразливі до бактерій

Дослідники розробили інтелектуальні зубні імплантати, які захищають від бактерій завдяки наночастинкам і виробляють електрику.

Сучасні зубні імпланти, розраховані на 20 і більше років, можуть вийти з ладу через 5-10 років через запалення або захворювання ясен, тоді складну і дорогу операцію доведеться повторювати.

Автори нової роботи хотіли вирішити цю проблему за допомогою сучасних розумних імплантів. За словами дослідників, їх розробка реалізує дві технології: перша, матеріал, з наночастинками, який невразливий до бактерій, друга, вбудоване джерело світла для фототерапії: він заряджається енергією від природних рухів рота, таких як жування або чищення зубів.

Дослідники вивчили матеріал – титанат барію. Він володіє п’єзоелектричними властивостями, які використовують в конденсаторах і транзисторах. Щоб перевірити його потенціал, автори використовували диски з наночастинками титанату барію і покрили їх Streptococcus mutans – це основний компонент бактеріальної біоплівки, через яку відбувається руйнування зубів або, іншими словами, зубний наліт.

Вони виявили, що диски були стійкі до утворення зубного нальоту, найкраще це виходило у зразків з більш високою концентрацією титанату барію.

Електроенергетичні властивості матеріалу зберігалися, і в ході випробувань він не вилуговувався. Матеріал також був механічно міцним, подібно до інших сполук, які використовуються в стоматології. Крім цього, він не пошкодив тканину ясен і був безпечним для організму людини.

Автори роботи планують удосконалювати свою розробку, щоб її можна було застосувати в стоматології.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button