Наука

Названа одна з причин старіння і спосіб «повернути процес назад»

Зниження рівня одного з білків в гіпокампі прискорює процес старіння, а дієтична добавка з нейротрансмітером — звертає процес назад у мишей. Дослідження опубліковано в журналі PLOS Biology.

Китайські вчені виявили вплив на швидкість старіння рівня меніна в гіпоталамусі. Це білок, який виробляється в головному мозку і бере участь в регуляції нейрозапалення. Зниження рівня меніна в гіпоталамусі призводило до когнітивних порушень, віковим змінам в кістковій масі і товщині шкіри, а також скорочувало тривалість життя піддослідних мишей.

Дослідники виявили, що рівень меніна в гіпоталамусі, але не в астроцитах або мікроглії, знижується з віком. Щоб вивчити вплив цього білка на старіння, дослідники розробили мишей, у яких активність гена, пов’язаного з меніном, могла бути заблокована.

Вони виявили, що більш низькі рівні білка у молодих мишей були пов’язані з підвищеним нейрозапаленням гіпоталамуса і ознаками старіння, такими як зниження щільності кісток і товщини шкіри, погіршення когнітивних функцій і помірне скорочення тривалості життя. Крім того, дослідники виявили падіння рівня нейротрансмітера D-серина.

Щоб перевірити, чи можна повернути процес назад і повернути порушені функції, дослідники доставили ген виробництва меніну в гіпоталамус літніх (20-місячних) мишей. 30 днів по тому вони виявили зменшення товщини шкіри і зміни структури кісткової маси, а також поліпшення навчання, пізнання і рівноваги. Зміни корелювали зі збільшенням рівня D-серина в гіпокампі.

Дослідники відзначають, що аналогічні зміни в роботі когнітивних функцій спостерігалися також після трьох тижнів прийому піддослідними мишами харчових добавок з D-серином.

Ми припускаємо, що зниження експресії меніна в гіпоталамусі з віком може бути одним з рушійних факторів старіння, а менін може бути ключовим білком, що зв’язує генетичні, запальні і метаболічні фактори старіння. D-серин — потенційно багатообіцяючі ліки від зниження когнітивних функцій, – говорить Лізі Ленг, Співавтор дослідження з Сяменьского університету


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button