Головна / Фото / Hubble показав злиття двох галактик 230 світлових роках від Землі

Hubble показав злиття двох галактик 230 світлових роках від Землі

Вчені отримали можливість побачити космічний об’єкт NGC 6052, що являє собою дві галактики, які раніше зіткнулися. Відповідний знімок зробив телескоп Hubble.

Вищевказане джерело розташовується в 230 світлових роках від Землі в напрямку сузір’я Геркулес. Його відкрили у другій половині XVIII століття у Великобританії і спочатку позиціонували як єдину галактику неправильної форми. Тепер сучасні астрономи знають, що NGC 6052 насправді складається з двох галактик, які знаходяться в процесі остаточного з’єднання.

Величезна кількість років тому ці об’єкти під гравітаційним впливом зблизилися настільки, що зірки, які знаходяться всередині них стали хаотично перемішуватися між собою. Зараз кожне світило направляється вже по своїй траєкторії, утвореної попереднім впливом гравітації. З наукової точки зору, зіткнення між самими зірками — подія рідкісна, тому як їх розміри дуже малі в порівнянні з середньою дистанцією між ними. Інакше кажучи, на більшість галактик доводиться суцільна порожнеча. Після тривалого часу злиття галактики перетворюються в одне ціле.

Подивитися цю публікацію в Instagram