Технології

У Китаї завершують будівництво «штучного Сонця»

У Китаї вчені завершують багаторічне будівництво «штучного Сонця». Цей термоядерний реактор дозволить отримати процеси і реакції, схожі на ті, що відбуваються в надрах зірки.

Будівництво «штучного Сонця» китайськими вченими йде вже третій десяток років. Перший схожий реактор представили і протестували в 90-х роках, але він виявився нестабільним і вимагав доопрацювань. З того часу вчені продовжували безупинно поліпшувати цю технологію і зараз заявили про те, що знаходяться на завершальному етапі будівництва «штучного Сонця».

Даний підхід заснований на спробах відтворити на Землі всі ті процеси, що відбуваються в надрах зірки. Це особлива термоядерна реакція дозволить людству мати дуже дешеве, надійне і фактично невичерпне джерело енергії.

Китайські вчені зазначають, якщо вони досягнуть успіху, то температура реактора буде становити близько 105 млн градусів за Цельсієм. Вони збираються розвинути цю технологію трохи далі і отримати імпульс плазми в одну тисячу секунд. Така інтенсивність дозволить «штучному Сонцю» забезпечувати не тільки величезні підприємства, але й цілі міста.

Експерти відзначили, що у великих населених пунктах Китаю живуть десятки мільйонів людей, тому термоядерний реактор повинен виробляти феноменальні обсяги енергії для їх стабільного забезпечення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button