Фото

Прекрасно збережений 7000-річний скелет випадково знайшли в Польщі (фото)

Добре збережений 7000-річний скелет, виявлений недалеко від Кракова, можливо, належав неолітичному фермеру.

Археологи в Польщі виявили повний скелет людини, яка жила близько 7 000 років тому недалеко від нинішнього Кракова в епоху неоліту. Останки знайшли при реконструкції міської площі в Сломниках. Вони знаходяться у відмінному стані і поруч з ним виявили фрагменти кераміки. Судячи зі стилю, останкам і решткам приблизно 7 000 років.

Відмінне збереження скелета забезпечило те, що людину поховали в пухкому грунті з некислотним хімічним складом. На цей час вчені не можуть точно визначити, ким був похований чоловік. Вчені планують провести не тільки антропологічний аналіз, але і радіовуглецеву датування скелета, щоб отримати більш точні часові рамки його життя.

У цій могилі знаходяться останки скелета, якому близько 7000 років. Зображення надано: Павло Міцік і Лукаш Шарек

Однак уже відомо, що поховання належить найранішим неолітичним хліборобам, які перетнули Карпати з півдня і увійшли до Польщі в 6-му тисячолітті.

Вчені мало що знають про цих ранніх хліборобів, про їхню культуру і особливо про звичаї поховання. Однак відомо, що вони ховають мерців або в межах поселень, або на спеціальних кладовищах, але вони зустрічаються вкрай рідко. Можливо, аналіз скелета допоможе більше дізнатися про життя цих людей.

Згенероване комп’ютером зображення, що показує поховання. Зображення надано: Павло Міцік і Лукаш Шарек

За словами вчених, хлібороби і мисливці-збирачі співіснували близько двох тисячоліть, але як вони взаємодіяли, не зовсім ясно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button