Всесвіт

Hubble знайшов найменші згустки темної матерії

Телескоп Hubble за допомогою технології гравітаційного лінзування виявив кілька маленьких згустків темної матерії. Дані утворення були виявлені на відстані більш ніж в 1,2 мільйона світлових років.

Фахівці Американської астрономічної спільноти зазначили, що головною особливістю темної матерії, відомої науці, є її негативна маса. Зараз вчені не мають чіткого пояснення для існування згустків, але вони фіксуються орбітальними приладами все частіше.

«Ми виявили ряд невідповідностей тільки на останніх фото темної матерії. Її частинки можуть формуватися в згустки величезної форми, але вони не мають власного гравітаційного поля. Не виключено, що на ділі матерія відштовхує інші космічні об’єкти в силу негативної маси. В даному випадку ряд теорій, які зараз вважаються вірними, насправді не відповідають дійсності», – розповіли американські фахівці.

Учені з NASA раніше повідомляли, що один згусток темної матерії може мати від’ємне значення 108 мас сонячної системи. Вивчити такі об’єкти неможливо, оскільки фахівці просто не зможуть відтворити їх фізичні властивості.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button