Всесвіт

Вперше підтверджено зіткнення чорної діри з нейтронною зіркою

Вчені виявили навіть не одне, а два таких явища, що відбулися в січні 2020 року з різницею всього в 10 днів. Ці події викликали в космосі сплески, які “запустили” гравітаційні хвилі. І в кожному випадку нейтронна зірка була, ймовірно, повністю поглинена чорною дірою.

Вперше підтверджено зіткнення чорної діри з нейтронною зіркою 

Робота опублікована в The Astrophysical Journal Letters. Гравітаційні хвилі — порушення кривизни простору-часу, створювані рухомими масивними об’єктами. А чорні діри й нейтронні зірки вважаються залишками масивних зірок.

Гравітаційні хвилі були виявлені обсерваторією LIGO з лазерним інтерферометром Національного наукового фонду (NSF) в США і детектором Virgo в Італії. Перше злиття зафіксували 5 січня 2020 року. У ньому брали участь чорна діра, приблизно в дев’ять разів перевищує Сонце по масі, і нейтронна зірка з масою в 1,9 від сонячної. Друге злиття виявили 15 січня того ж року — з чорною дірою масою шість сонячних мас і нейтронною зіркою в півтори сонячні маси.

Ці події можна назвати безпрецедентними, оскільки астрономи довгий час шукали нейтронні зірки навколо чорних дір у Чумацькому Шляху, але не знаходили. Злиття, про які йде мова, виявили за межами нашої Галактики.

“Таким чином, ми знайшли відсутній тип подвійної системи. І, нарешті, можемо розуміти, скільки таких систем існує, як часто вони зливаються і чому ми ще не бачили такі приклади в нашому рідному Чумацькому Шляху”, — сказав дослідник з обсерваторії Лазурного берега в Ніцці Астрід Ламбертс.

Перша подія, як показують вимірювання, відбулася в 900 мільйонах світлових років від нас, а ось точне її місце розташування на небі залишається невизначеним, оскільки знаходиться в області, в 34 тисячі разів перевищує розмір Місяця. Друге злиття, на думку дослідників, знаходиться приблизно в одному мільярді світлових років Від Землі, а розмір області на небосхилі, де воно сталося, в три тисячі разів більше нашого супутника.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments