Земля

Худоба випускає більше метану, ніж нафтова і газова промисловості разом узяті

Результати нового дослідження демонструють, що розвиток промисловості – не головний каталізатор погіршення екології Землі. Аналіз даних, отриманих із супутника в 2004 році, показав, що, принаймні, протягом цього року, сільськогосподарська худоба в США випускала більше метану в атмосферу, ніж це зробила нафтова і газова промисловості.

foto_cikavosti_03.08.2014-011_resized

У своїй статті, опублікованій в журналі Geophysical Research, група дослідників з Гарвардського університету, Каліфорнійського технологічного інституту і Каліфорнійського університету показала, що кількість викидів
виявилося набагато вищою, ніж повідомлялося у звіті Агентства з охорони навколишнього середовища США.

[ads2] Екологи вже обізнані про проблеми з вуглекислим газом в атмосфері планети. Відповідно до загальноприйнятої теорії, саме цей газ провокує глобальне потепління. Однак існує й інший парниковий газ, метан, який також причетний до підвищення середньорічних температур. Метан затримується в атмосфері на менший термін, ніж вуглекислий газ, але він щільніше покриває планету, викликаючи потепління.

Читайте також: Електростанція на локшині

Знаючи про це, вчені та чиновники активно контролюють процеси, що викликають викид метану у зв’язку з активністю людини. Багато державних програм спрямовані на зниження викидів парникового газу. Основними винуватцями підвищення рівнів метану є газова і нафтова промисловості, а також тваринництво. Лікарі також говорять про те, що сама людина внаслідок метеоризму випускає гази, але цими незначними викидами можна знехтувати.

У своїй новій роботі дослідники виявили, що фактичні цифри про викиди метану, названі урядом США, не відповідають дійсності. Ще в 2004 році супутник Європейського космічного агентства ENVISAT за допомогою спеціального датчика на борту виробляв виміри газів в атмосфері по всій планеті.

Дослідники використовували ці дані, щоб створити карту викидів метану по США, приділяючи особливу увагу тим областям, де спостерігалися найбільші обсяги викидів. Вчені порівняли отриману карту з іншими базами, зібраними незалежними експертами, і знайшли відповідність в багатьох регіонах. Однак порівнюючи свої дані із звітом Агентства з охорони навколишнього середовища США, вони виявили відмінності в кількостях викидів метану, зазначених для худоби та нафтогазової промисловості.

Зокрема, дослідники виявили, що супутникові дані вказують на 13 мільйони тонн метану, вироблених худобою за літо 2004 року, тоді як у звіті Агентства повідомлялося лише про 9,7 мільйонах тонн. Згідно з новим аналізом, сукупні викиди нафтової і газової промисловості за той же рік склали 7 мільйонів тонн, в порівнянні з 9,9 мільйонами тонн, про які йшлося в попередньому звіті.

Вчені відзначають, що після 2004 року датчик на борту супутника ENVISAT перестав реєструвати рівні метану, і більш свіжих даних тепер дослідники не мають. Але в 2015 році буде запущено новий апарат з датчиками останнього покоління, за допомогою якого будуть зібрані нові дані, та інформацію про викиди метану можна буде простежити в динаміці.

Натхнення: ecologylib.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button