Земля

Плавучі ферми врятують людство від голоду

Іспанські дизайнери зголосилися вирішити проблему продовольства на перенаселеній Землі, запропонувавши концепцію плавучих ферм. Кожна з ферм буде займатися трьома промислами – вирощування риби, виробництво сільськогосподарських культур та збір сонячної енергії. Господарства будуть розміщені поруч з регіоанми, які гостро потребують їжі.

dbb076a09b96d1bf9a59758fa752a300

Прогнозується, що до 2050 року населення Землі досягне 9,1 мільярда чоловік, а попит на їжу зросте приблизно на 70 відсотків. Справитися з цими проблемами, як вважають архітектори іспанської компанії Forward Thinking Agriculture, допоможе концепт Smart Floating Farm (SFF), що в перекладі з англійської мови означає «розумна плавуча ферма».

На нижньому рівні планується займатися рибою – видобуток повинен становити близько 1,7 мільйона тонн на рік. Тут будуть хвильові бар’єри, причали, пункти зберігання, упакування і обробки риби.

Другий рівень буде виділений під гідропоніку – спосіб вирощування сільськогосподарських культур без ґрунту. Для живлення рослин замість стандартного ґрунту пропонується використовувати очищену воду з опріснювальної установки.

Згідно з підрахунками дизайнерів, даним способом можна робити 8,15 мільйона кілограмів овочів на рік. Електрику для обладнання будуть давати сонячні панелі.

Читайте також:

 Збільшення населення, швидке зростання міст, знищення земель сільськогосподарського призначення, а також кліматичні зміни ставлять нові виклики для людства. Все це вимагає нових підходів до підвищення якості людського життя і навколишнього середовища.

Взявши за основу плавучу багаторівневу стратегію, яка поєднує в собі аквакультуру, гідропоніку і геліотехніці, ми збираємося побудувати автоматизовані ферми, які будуть розташовані поруч з нужденними районами, – йдеться в повідомленні Forward Thinking Agriculture.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments