Технології

Хвильова енергетика може стати майбутнім «зеленого» сектора

На жаль, «зелена» енергетика все ще програє в популярності викопному паливу. Але всередині сектора поновлюваних джерел електроенергії є і своя «темна конячка» - це хвильові генератори. Їх частка на ринку просто мікроскопічна, але деякі вчені говорять, що це може змінитися.

Десять років тому хвильова енергетика спробувала «вийти в маси», але зазнала невдачі. Однак цей сектор все ще подає ознаки життя, більш того, є всі причини думати, що він може стати дуже перспективною галуззю.

Ocean Power Technology

Як повідомляє онлайн-платформа Greentech Media, ідея про хвильові генератори поступово забувається в енергетичному співтоваристві, однак недавно на цьому ринку з’явилися команди розробників, які намагаються зробити нове джерело чистої енергії комерційною реальністю. Так Ocean Power Technology успішно експлуатує масивний хвильовий генератор з початку 2019 року, що показує обнадійливі результати для молодої галузі.

Кілька компаній і груп вчених намагалися зробити хвильові генератори частиною «зеленого» сектора, проте багато з цих проєктів розвалилися, в основному через нестачу фінансових коштів. Але зараз спостерігається новий інтерес, а головне, фінансування в галузі, яке приваблює все більше нових компаній випробувати свої пристрої.

Генеральний директор AW-Energy, фінської компанії, що працює над хвильовим генератором під назвою WaveRoller, Крістофер Ріджвелл сказав: «Ми [сектор] знаходимося в« долині смерті », але повільно вибираємося звідти в цей момент».

За даними Greentech Media, AW-Energy сподівається встановити WaveRoller в океан в наступному році. До нього приєднуються і інші компанії, такі як шведська CorPower Ocean, яка сподівається встановити робочі генератори хвильової енергії до 2024 року.

Це обнадійливий знак для майбутнього чистої енергетики. Але галузь як і раніше буде стикатися з проблемами навіть щодо інших поновлюваних джерел енергії, таких як сонячні панелі і вітряні генератори, які продовжують ставати дешевшими.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»