Земля

З’ясувалося, чому кити змінюють гучність свого співу

Вчені з США визначили, що сині кити переключаються з нічного співу на денний, а також змінюють гучність звуків, коли готуються до міграції.

Image by Pixabay

Робота опублікована в журналі Current Biology. Синій кит вважається найбільшою твариною на планеті, а його пісні — одними з найгучніших. Передбачається, що різні види китів використовують складні пісні — перш за все в шлюбних іграх, — а ось прості звуки, можливо, служать для повсякденного спілкування і навігації.

Вивченню пісень китів присвячено чимало робіт і багаторічних досліджень, однак визначення їх призначення досить розмито. Тим часом поведінка цих тварин вимагає вивчення, щоб передбачати їх міграції для профілактики зіткнення з судами, а також для збереження їх популяції, адже сині кити перебувають під загрозою зникнення.

Група вчених зі Стенфордського університету і MBARI (США) також вивчала синіх китів в північно-східній частині Тихого океану. Для цього дослідники порівняли звуки тварин, які вони видають в різний час доби — вдень і вночі, — протягом декількох місяців. Для записів пісень використовували передові технології, наприклад підводний мікрофон. Крім того, вчені встановили спеціальні мітки на деяких особинах. Запис звуків проводили протягом п’яти років.

В результаті вчені з’ясували, що звуки китів змінювалися в певні періоди часу. Так, влітку гучність співу поступово зростала і співали кити в основному ночами. Пік гучності припадав на жовтень і листопад, коли кити також частіше співали в нічний час доби.

Після кожного піку звукової активності, у міру того як кити починали мігрувати в тепліші води, вони співали частіше днем, а не вночі. Так відбувалося в усі роки спостережень. Тому вчені вважають, що зміна варіацій кутових пісень пов’язано з міграціями, а не зі шлюбним спілкуванням, як вважалося раніше.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»