Технології

У найближчі 30 років люди почнуть ковтати книжки та іноземні мови

Як вважають американські дослідники, в найближчому майбутньому людям більше не доведеться просиджувати годинами за підручниками і запам’ятовувати відмінювання дієслів.

Ніколас Негропонте з Массачусетського технологічного інституту, який передбачив “смерть” комп’ютерної миші ще в 1980-х роках, в даний час вважає, що вже через 30 років вивчення іноземних мов перестане бути проблемою.
foto_cikavosti_09.07.2014-04-016

Вчений стверджує, що в найближчому майбутньому людині буде досить проковтнути таблетку, щоб вивчити нову мову або ознайомитися з літературним твором. За його словами, у людей є величезний досвід споживання інформації за допомогою зорових каналів, але цей метод може бути неефективним в порівнянні з іншими альтернативами.

“Я прогнозую, що ми зможемо ковтати інформацію. Ви проковтнете таблетку та досконало опануєте англійською мовою. Інша зможе замінити читання Шекспіра”, – наводить слова вченого Mail Online.

Читайте також: Кожен місяць в світі стає на дві мови менше

Негропонте заявив, що він не єдиний вчений, хто вважає, що подібне стане можливим протягом найближчих 30 років. Вчений нагадав, що в 1984-му році він передбачив, що люди перестануть використовувати для управління комп’ютером мишку, а замість цього будуть використовувати пальці. По суті, Негропонте передбачив появу сенсорних екранів, популярність яких сьогодні складно недооцінити.

“Ми вибрали пальці, тому що всі думали, що це було смішно. Висловлювалися побоювання, що рука буде закривати те, що ви хочете побачити, і що палець забруднить екран”, – зазначає вчений.

При цьому він додав, що для нього особисто одним з плюсів старості є те, що він з упевненістю може сказати, що був правий багато років тому.

Ще одне справджене пророцтво Негропонте зробив у 1995-му році. Тоді він заявив, що люди будуть купувати книги і газети в Інтернеті і читати їх на екранах, так що і останнє його передбачення може бути не таким вже фантастичним, яким воно може здатися сьогодні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button