Людина

Як боротися з нічними жахами і кошмарами

Люди іноді прокидаються від страху і потім довго не можуть заснути. Когось не припиняють мучити нічні жахи і кошмари. Що стає їх причинами? Як можна боротися з порушенням сну? Відповіді на ці питання дають психотерапевти.

Нічні жахи і кошмари проявляються під час сну по-різному. Відвідують людей вони, як правило, в найглибшій фазі сну, коли немає жодних сновидінь, саме тому, коли людина прокидається від відчуття небезпеки або катастрофи, що насувається, вона не може пригадати, що їй детально снилося, крім того, що було дуже страшно. Описати те, що саме призвело до такого стану, людина не може з-за важких емоцій.

Жахи і кошмари уві снах часто відвідують людей в дитячому і підлітковому віці, а по мірі дорослішання такі сни припиняються.

Причини нічних жахів і кошмарів. Теорій виникнення нічних жахів і кошмарів вдосталь, як і численних медичних досліджень на цю тему. Одні говорять про те, що важкі сновидіння — це результат раніше пережитих дитячих страхів, другі — що психотравмуючі події вплинули на це, треті стверджують, що такі сни — це провісник хвороби, що насувається. Проте всі фахівці сходяться на думці, що кошмари і жахи уві сні приходять до нас з-за депресивного і тривожного фону, а також несуть сигнал попередження, даючи знати про себе уві сні для того, щоб у повсякденному житті люди були максимально обережні та уважні.

Причини нічних жахів і кошмарів можуть бути спровоковані прийомом деяких антидепресантів, які регулюють кров’яний тиск людини.

Величезна проблемне значення на якість наших снів і подієвість у них має захоплення дивитися фільми жахів, або ж читати книги, в яких описуються криваві події. На підсвідомому рівні людина переноситься на книжкові сторінки або в сюжет фільму жахів, представляючи там себе. Потім це відбивається в наших снах.

Симптоми нічних жахів і кошмарів. Проявляються вони в підвищеному потовиділенні, викриках і стогонах, тиску, прискореному диханні і серцебитті. Або ж людина різко схоплюється в переляку, при порушенні сну.

Лікування нічних жахів і кошмарів. Першими кроками в позбавленні від недуги вважають позитивне мислення і позбавлення від стресів. Купуючи позитивні емоції, ми стаємо спокійніше, поступово позбавляючись від власних страхів і кошмарів. Якщо найпростіший спосіб не допомагає, потрібно негайно звертатися до психотерапевта, який призначить правильний курс лікування і прийом лікарських препаратів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button