Людина

Оральні контрацептиви. Правила застосування

Оральні контрацептиви. Правила застосуванняУважно читайте інструкцію до застосування! Таке попередження ви неодмінно почуєте від будь-якого гінеколога, який призначив вам гормональні контрацептиви орального застосування. Якщо дослухатися до цих рад, то можна виявити, що починати прийом таблеток, які оберігають від небажаної вагітності, слід з першого дня менструального циклу. При цьому кількість таблеток в одній упаковці кратно № 21. Тобто, провівши нехитрі підрахунки, будь-яка жінка може зрозуміти, що наступні місячні повинні настати через 23 дня, з допустимою розбіжністю в один день.

Проте всім лікарям, і в першу чергу гінекологам, прекрасно відомо, що місячний цикл жінки безпосередньо пов’язаний з місячним циклом, а він становить не 21, а 28-30 днів. Якщо бути ще точнішим, то тривалість місячного циклу дорівнює 29-45 днів, тобто початок наступних місячних коливається в межах 2-3 днів.

При цьому не можна випускати з виду такий момент, що коливання тривалості менструального циклу в межах 14 днів, тобто від 21 -го до 35 -ти днів, допускається або на стадії становлення менструального циклу у юних дівчат, або в період передменопаузи, і те, якщо жінка не застосовує ніякі оральні контрацептиви. Отже, якщо дотримуватися інструкції і починати прийом протизаплідних таблеток з першого дня місячних, то менструальний цикл весь час буде зміщуватися днів на 5-6. У підсумку це призводить до таких негативних наслідків, як дисбаланс нейрогормональної регуляції місячного циклу, а в подальшому і до порушення загального обміну речовин в організмі. Тобто спочатку неправильний, що не відповідає місячним циклам, прийом оральних контрацептивів призводить не тільки до зростання ваги, який більшість жінок вважає основним недоліком гормональних препаратів, а й до набагато більш серйозних проблем зі здоров’ям, аж до важких захворювань. Багато цікавої інформації ви знайде, завітавши на сайт центра гинекологии гинекология-киев.com.ua, що допоможить вам розібратися з цим питанням.

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що починати приймати оральні контрацептиви слід з 5-6 дня місячного циклу, відповідно до кількості днів у місячному місяці (29-30) і незалежно від того, на якій стадії знаходяться місячні. Виключення робиться тільки в тому випадку, коли гормональні таблетки призначаються як терапевтичне лікування, наприклад, при матковій кровотечі. Тобто приймати їх слід з першого дня місячних, але при цьому курс повинен бути продовжений на 5-6 днів, щоб у підсумку можна було вийти на нормальний менструальний цикл тривалістю 28-30 днів.

Жінки репродуктивного віку (21-35 років) повинні також знати, що курс прийому оральних контрацептивів будь-якого виду повинен тривати тільки 3 місячних місяці, що відповідає трьом повним місячним циклам. Потім необхідно робити перерву на 2 місяці, щоб уникнути таких негативних наслідків як зниження лібідо і ендокринної кастрації, іншими словами склерокистоз яєчників жінки і вторинна аменорея, які призводять до настання клімаксу віці 38-42 року.

Протягом 2 -х місячних циклів, коли здійснюється прийом оральних контрацептивів, ні в якому разі не можна відмовлятися від використання засобів, що оберігають від небажаної вагітності. У цей час в організмі жінки відбувається викид гормонів або, як називають його медики, феномен віддачі, який підвищує вірогідність зачаття в кілька разів. Отже, жінки, які не планують в недалекому майбутньому ставати матерями, повинні найуважнішим чином ставитися до контрацепції в цей період, вибираючи найбільш надійні та перевірені способи запобігання, за винятком протизаплідних пластирів або вагінальних свічок, до складу яких також входять штучні гормони.

На закінчення необхідно ще раз нагадати, що прийом гормональних контрацептивів орального застосування потрібно починати тільки після повного обстеження, консультації та рекомендацій гінеколога, і тільки під постійним наглядом лікаря. Тільки в цьому випадку всілякі ризики і небезпеки від прийому гормональних препаратів можна звести до мінімуму, а також уникнути будь-яких необоротних змін в організмі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button