Поради

Як діяти, якщо вкусив собака

Собача агресія – явище нерідке, вона може бути спровокована самою людиною, а також бути наслідком психологічних, фізіологічних особливостей тваринного і стану його здоров’я. Що робити, якщо вкусив собака?

Що робити, щоб не вкусила собака

Собачий укус краще запобігти, ніж потім лікувати його наслідки. При зустрічі з агресивною собакою, коли нікуди сховатися, необхідно дотримувати наступні правила:

  • не розмахувати руками і не робити різких рухів;
  • не підвищувати голос, а тим більше не кричати;
  • не потрібно дивитися собаці в очі і навіть посміхатися;
  • встати спиною до стіни будівлі або огорожі;
  • руку обмотати верхнім одягом і витягнути вперед;
  • вимовити чітко і голосно команди «Можна!», «Фу!»;
  • плеснути на собачу морду воду або кинути пісок, землю, будь-який сипучий матеріал;
  • якщо є парасолька – різко відкрити її перед носом собаки.

Головне – зберігати спокій, оскільки собаки відчувають страх суперника.

Основна небезпека для людини, якщо вкусив собака – зараження вірусом сказу. Захворювання має три стадії, але розвивається дуже стрімко. Якщо не вжити певних заходів, то через кілька днів з моменту зараження настає летальний результат.

Що робити, якщо собака вкусила

Перше, що потрібно зробити після того, як вкусила собака – гарненько промити рану мильною водою. Вченими зазначено, що промивання з милом укушених місць частково зупиняє зараження.

Друге – ретельно промити рану проточною водою і продезінфікувати за допомогою перекису водню. Не слід зупиняти кровотечу, якщо воно не дуже сильна. Таким способом організм сам частково позбавляється від зараженої собачої слини.

Третє – якщо вкусила собака, на місці укусу зазвичай утворюється рвана рана, краї якої необхідно обробити зеленкою або йодом. Не потрібно заливати лікарські препарати безпосередньо в рану. Зверху на місце укусу накласти стерильну пов’язку.

Четверте, що треба зробити при укусі собаки – негайно звернутися в лікувальний заклад, де буде надана кваліфікована допомога і проведена необхідна вакцинація. У процесі огляду потрібно буде розповісти, яка була собака (домашня або бродяча), як вона себе вела, за яких обставин це сталося.
[ads2]

Якщо вкусила бродяча собака

Після укусу бродячою собакою обов’язково слід зробити щеплення від сказу. Якщо вкусила домашня собака, потрібно отримати ветеринарний висновок про стан її здоров’я. Пса доведеться ізолювати на 10 днів, щоб спостерігати можливі ознаки інфекції (боязнь води, підвищена слинотеча, хитка хода). Відсутність цих ознак говорить про те, що собака здорова.

Якщо дитину вкусила собака

Якщо дитину вкусила собака, дорослим не треба нервувати і панікувати. Дитина і так налякана, у неї сильний стрес, тому слід спокійно і впевнено промити і продезінфікувати рану, при цьому постійно заспокоюючи і підбадьорюючи малюка. Потім викликати швидку медичну допомогу або їхати з дитиною в лікарню. Після лікування варто відвідати дитячого психолога, інакше малюк буде довгий час боятися собак.

Звести до мінімуму проблеми, які виникають при укусі собакою, допоможе регулярна вакцинація чотирилапих улюбленців від сказу, починаючи з щенячого віку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button