Ґаджети

Як гаджети впливають на мозок дітей

Дуже часто різні ресурси то і справа підіймають питання впливу гаджетів на маленьких дітей. Однак група американських вчених вирішила перевірити, чи справді це так. Дослідження, опубліковане у виданні JAMA Pediatrics, спирається не просто на статистичні дані, але і на результати МРТ-сканування головного мозку. І, схоже, отримані дані, дійсно підтверджують той факт, що гаджети надають вплив на дитячий мозок.

Як гаджети впливають на дитину

Для своїх пошуків вчені відібрали 47 дітей у віці від 3 до 5 років, які пройшли тест для вимірювання своїх когнітивних здібностей, а їх батьків попросили відповісти на ряд питань про звички дітей при використанні смартфонів і планшетів. Питання були наступного характеру: «Як часто діти використовують гаджети?», «Який тип контенту вони дивляться?», «Спостерігають дорослі за тим, що робить дитина з гаджетом?». Всім дітям, хто бере участь в експерименті також зробили сканування мозку за допомогою МРТ.

В результаті сканування показало, що діти, які проводили більше часу перед екранами гаджетів, мали те, що автори називають більш низькою «цілісністю білої речовини».

Білу речовину можна приблизно уявити, як внутрішню комунікаційну мережу головного мозку. Її довгі нервові волокна покриті свого роду «ізоляцією», яка дозволяє електричним сигналам пересуватися з однієї ділянки мозку на іншу без перерви — кажуть дослідники. Цілісність цієї структури — це те, наскільки добре організовані нервові волокна, і наскільки добре розвинена оболонка, пов’язана з когнітивними здібностями. Зокрема, вона розвивається, коли діти вчаться говорити.

Провідний автор Джон Хаттон з дитячої лікарні Цинциннаті заявив, що існує чіткий зв’язок між більш частим використанням гаджетів і більш низькою «цілісністю білої речовини» у дітей, що беруть участь в експерименті. Це структурна зміна, мабуть, знайшло відображення і у результатах когнітивного тесту, який діти також пройшли. Тест показав зв’язок між високою інтенсивністю використання гаджетів і низьким рівнем мовних навичок і навичок граматики.

“Абсолютно не зрозуміло, як саме час роботи з гаджетами викликає зміни в розвитку мозку, і є багато факторів, які можуть пояснити знайдений нами зв’язок, ” — говорить доктор Університету Калгарі Сигна Лорен Брей.

Доктор Брей провела МРТ-дослідження на іншій групі дітей і помітила, що чим більше дитина проводить часу за використанням гаджетів, тим більше у неї проявляються симптоми СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивності). Але це дослідження також говорить про те, що симптоми можуть бути тією самою причиною, по якій діти проводять час перед екранами смартфонів і планшетів. Однак у цьому є певний зв’язок, який ще належить з’ясувати.

“Важко сказати, що таке «безпечний» вік початку використання гаджетів. Ми б не радили привчати дитину до них як мінімум до трирічного віку, “— підсумували вчені.

Наступні кроки, які експерти планують зробити, стосуються більш повного вивчення картини впливу гаджетів на маленьких дітей і знаходження більш чітких взаємозв’язків у тому, які зміни можуть відбуватися з дитячим мозком. Також експерти націлені на розробку низки рекомендацій по використанню гаджетів дітьми для батьків та дошкільних дитячих установ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button