Відео

НАСА показала аномально яскравий рентгенівський сплеск від дивного пульсара

20 серпня рентгенівський прилад (X-Ray) на борту Міжнародної космічної станції (МКС) зняв найпотужніший рентгенівський спалах за всю історію своєї роботи. Вибух стався на дивному пульсарі в 11 тис. світлових років від Землі — а енергії за 20 секунд цієї події було викинуто більше, ніж за 10 днів на Сонці, йдеться в повідомленні НАСА.

Пульсар — це тип нейтронної зірки, що формується в результаті перетворення масивної зірки в наднову. В ході цього процесу зірка втрачає весь свій матеріал, а решту ядро зберігає активність. Пульсари обертаються дуже швидко — це дозволяє рентгенівському випромінюванню від них дійти до Землі.

У серпні прилад X-Ray зафіксував вкрай інтенсивний спалах, джерелом якої став пульсар SAX J1808.4-3658 (або просто J1808). Він знаходиться в сузір’ї Стрільця на відстані 11 тис. світлових років від Землі і обертається 401 рази за секунду.

Аналіз даних, зібраних приладом, показав, що спалах не є рядовим імпульсом. Спалах починалася як типова для таких об’єктів подія, проте потім на секунду зупинявся, після чого інтенсивність випромінювання різко зросла і досягла свого піку.

Дослідники припускають, що пульсар є частиною подвійної системи з коричневим карликом, з якого він витягає газоподібний водень в свій акреційний диск. З часом частина газу в цьому диску стає дуже щільною і нестабільною, що запускає процес розгону, який в кінцевому підсумку призводить до утворення спалаху.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button