Поради

Як нагострити ніж м’ясорубки

М’ясорубка – незамінна помічниця господині. Завдяки цьому нехитрому пристосуванню можна радувати своїх близьких смачними м’ясними рулетами, котлетами і навіть проводити заготівлю на зиму. Одним з головних вузлів приладу є ножі. У цій статті ми розглянемо, як їх нагострити.

01-07-15-foto-600x400-1 (2)

1) Існує кілька способів заточування ножів. Найпростіший проводиться з використанням дерев’яного бруска і шліфувального паперу. Для цього на шматок дерева набивають лист наждачки і труть об неї ножом. Заточення вважається закінченим, якщо пляма від контакту ножа і шкурки не має просвітів і стерто рівномірно. Цей метод можна вважати малоефективним, оскільки дозволяє трохи поліпшити гостроту ножів.

[ads2] 2) Більш надійним вважається метод заточування із застосуванням спеціальних брусків, які продаються в комплекті з м’ясорубкою. Для заточки леза необхідно замість шнекової сітки надіти брусок з квадратним отвором. Зберіть м’ясорубку, як зазвичай. Обертайте ручку за годинниковою стрілкою, на бруску повинно утворитися рівномірна пляма без просвітів. Тепер зберіть м’ясорубку, але замість ножа встановіть брусок з круглим отвором, це пристосування для заточування сітки. Обертайте ручку за годинниковою стрілкою до утворення круглої плями. Цей спосіб досить ефективний і дозволяє істотно поліпшити стан ножів і сітки.

3) Третій спосіб передбачає використання спеціальної техніки для заточування. Для цього підійде свердлильний верстат, болгарка і фіксатор для ножів. Для заточування сітки застосовується вилочкоподібна насадка, яка надівається на дриль. На тверду поверхню встановлюється карборундове коло, до нього щільно притискається сітка. Далі слід притиснути дриль до кола і включити його. Тримати прилад потрібно чітко вертикально. Для заточування ножа використовується насадка, яка за формою нагадує штир з квадратним перетином. Саме на цей прут надівається на ніж і відбувається включення дрилі.

4) Можна зробити заточування за допомогою спеціального верстата, який являє собою апарат з валом. На цей вал насаджене коло, яке змочується спеціальною пастою. У складі цієї речовини містяться дрібні абразивні частки, що дозволяють отримати ідеально гладку й рівну поверхню леза. Працювати на такому пристосуванні новачка складно і небезпечно.

5) Незалежно від того, як здійснюється процес заточування ножа м’ясорубки, необхідно провести підготовчі маніпуляції. Для цього змастіть лезо соняшниковою олією. Нанесіть трохи речовини і на абразивний круг. Дайте поверхонь трохи підсохнути. Такі маніпуляції дозволять звести до мінімуму утворення відколів і задирок.

6) Після того як наточені ножі, не поспішайте їх мити. Опустіть їх у холодну воду з оцтом. Розчин повинен бути слабким. Тримати леза і сітку в рідини необхідно 1 годину. Після цього викладіть деталі м’ясорубки на м’який рушник і дайте висохнути. Ні в якому разі не можна витирати вузли приладу, ви їх знову затупите.

Щоб здійснювати заточку ножів як можна рідше, намагайтеся очищати м’ясо від жив. Після того, як ви приготуєте фарш, розберіть м’ясорубку і вимийте всі вузли в теплій, а потім в холодній воді.

Натхнення: sovetclub.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button