Поради

Як омолодити кущ чорної смородини

Не варто видаляти старі кущі чорної смородини, викорчовувати їх, це дуже трудомістка робота. Чагарник можна омолодити і він знову віддячить вам смачним врожаєм ягід.

Омолоджування чорної смородини необхідно, якщо:
– на чагарнику накопичилися різні хвороби: попелиця, лишайники, кліщі;
– надмірне розростання куща, яке заважає сусіднім рослинам;
– має місце неправильне формування куща.

Пізньої восени, перед першими заморозками, необхідно перекопати землю під кущем на один штик лопати. Все сміття, що накопичилося під гілками, потрібно зібрати і спалити. Це допоможе від шкідників, які переживають зиму в ґрунті під рослиною.

Навесні, при сухій і ясній погоді, повністю обрізаємо весь кущ, залишаючи пеньок 2 см від землі. Гілки спалити, так як в них накопичилася достатня кількість хвороб і шкідників. Важливо провести обрізку кущів до моменту їх сокоруху. Через деякий час, коли земля добре прогріється, потрібно внести в грунт будь-яке азотне добриво.

Влітку кущ почне прискорено відростати, утворюючи пагони. Візуально вибравши 3-5 найсильніших пагони, залишаємо їх на кущі, інші необхідно видалити. На землі видаліть всі наявні бур’яни, після внесення в ґрунт азоту їх зростання помітно збільшується. Грунт можна засипати залежаною тирсою, перегноєм або сухою травою без насіння.

За весь літній період смородину поливають 3-4 рази. Перший раз в період її цвітіння, щоб це зрозуміти, можна орієнтуватися на сусідні кущі. Дуже важливо не упустити цей час, так як у чагарнику закладаються бруньки на майбутній рік. Наступні поливи потрібно проводити раз на 3 тижні. Ягід у рік обрізки, звичайно, чекати не варто, але в наступному сезоні смородина обов’язково дасть рясний урожай.

Восени потрібно внести в ґрунт перегній і комплексне добриво, а навесні знову азотне. Влітку потрібно знову залишити 3-5 хороших пагони, інші по мірі їх зростання зрізати. На 4 рік після омолодження потрібно знову провести видалення сухих і поламаних гілок. Далі смородина потребує звичного догляду.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button