Різні цікавинки

Як посадити яблуню на глинистому ґрунті

Посадка дерев на глинистий ґрунт значно погіршує їх зростання. Але як бути, якщо на дачній ділянці саме така земля? Відмовлятися від посадки яблунь не варто, при дотриманні всіх рекомендацій дерево добре приживеться і дасть рясний урожай.

1. Яма для посадки яблуні повинна бути широкою і глибокою. Оптимальним розміром вважається 0,8- 1* 0,5 м. Для того щоб ґрунтові води не проникли до кореневої системи молодого саджанця, дно ями добре утрамбуйте ногами, а стінки обмажте сирою глиною. Шар глини повинен бути не менше 3 см. Якщо в процесі висихання він почне тріскатися і опадати, сприсніте його водою з пульверизатора або змочіть сирою ганчіркою.

2. Не потрібно засипати саджанець яблуні землею з ями. Глинистий ґрунт досить бідний і в ньому немає необхідних рослин гумусу. Тому засипати дерево найкраще поживним субстратом, який можна приготувати самостійно.

[ads2]

— 3 відра торфу;
— 3 відра річкового піску;
— 3 відра чорнозему або перегною;
— 3 відра просіяної золи;
— склянку суперфосфату.
Всі компоненти добре перемішати і заповнити посадкову яму.

3. Щоб виключити застоювання води на дні ями, необхідно засипати 10 -12 см дренажу. Для дренажу можна використовувати: щебінь, дрібний річковий камінь, биту цеглу, гальку, керамзит, піщано-гравійну суміш.

4. Зробіть канавку для відходу зайвої вологи. Це необхідно у разі рясних і частих дощів. Найпростіше – це викопати неглибоку борозенку, заповнити її дрібними камінчиками і піском.

5. Посадку саджанця теж потрібно робити правильно. Коли посадкова яма повністю готова, утрамбоване дно і засипаний дренаж, насипте половину приготованого поживного субстрату. Засипати потрібно таким чином, щоб утворився горбик. У його центрі вбийте кілочок, середньої товщини, висотою 2 м. Після розправте коріння саджанця і розподіліть їх по всім сторонам пагорба. Залишком поживного субстрату засипте посадку, струшуйте саджанець час від часу, обережно ущільніть ґрунт ногами, і трохи полийте водою, щоб не утворилося пустот в ґрунті. Коли посадкова яма повністю засипана, знову ущільніть ґрунт ногою, так щоб носок був направлений до штамбу саджанця і знову зробіть полив.

Натхнення: www.kakprosto.ru

Кнопка «Наверх»