Поради

Як вирощувати кущові троянди: правила догляду

Троянда носить назву «цариця квітів» цілком заслужено. Серед їх різновидів зустрічаються: мініатюрні, чагарникові, чайно-гібридні, патіо, поліантові і флорибунда. Якщо ви будете правильно і вчасно доглядати за трояндами, вони будуть радувати вас своїм яскравим цвітінням до пізньої осені.

Кущові троянди – це гарний і пишний букет, прикрашає не тільки присадибні ділянки, але і парки, алеї, міські площі.

Як посадити кущові троянди правильно

Висаджують кущову троянду рано навесні, коли бруньки вже набухають, але заморозки пройшли. Перед висаджуванням корені рослини занурюють у розчин з рідкої глини, щоб захистити кущі від агресивного впливу навколишнього середовища і швидкого звикання до ґрунту. Кореневу систему обов’язково вкорочують з допомогою секатора до 30-35 см.

Стебла також необхідно підрізати, але так, щоб на кожній гілці залишалося по чотири-п’ять бруньок. Не треба турбуватися про обрізання, навпаки, сплячі бруньки швидше прокинуться і з них швидко виростуть пагони.

На стеблах треба залишати ті бруньки, з яких виросли не бічні, а прикореневі пагони, саме вони і будуть дуже сильними і рослими. При правильній збірці сортів, на вашій ділянці вже з самого початку літа і до перших заморозків розпустяться шикарні букети троянд.

Догляд за «королевою» саду нічим особливим не відрізняється, але є деякі нюанси. Наприклад, на відміну від штамбових троянд, які в зимовий час обертають аркушами паперу або закидають снігом, кущові троянди необхідно вкривати повністю, так як довгі пагони можуть подморозиться і загинути.

Правила догляду

Ці квіти не вимагають особливого догляду, крім звичайного, необхідного будь-якому вигляді троянд. Обов’язкові умови при правильному догляді:

  • помірний полив;
  • прополка;
  • сонячне світло;
  • розпушування;
  • обприскування від різних шкідливих комах.

«Королеві» саду необхідні регулярні підгодівлі поза коренем у вигляді обприскування, вже після того як з’явилися бутончики. Він потрібні, щоб кущові троянди цвіли дуже довго і пишним букетом.

Як обрізати троянди

Вирощування троянд у вигляді куща вимагає обов’язкової обрізки. Інакше рослина не буде обростати новими сильними гілочками. Є певні правила, яких необхідно дотримуватися:

1. Кущові троянди, давно посаджені або висаджені пізньої осені, піддають обрізанні рано навесні, а рослини, які готують до посадки навесні, обрізають прямо перед висадкою.

2. У перший рік після висадки починають обрізати всі нерозпущені бутончики і активні пагони, в наступні роки позбавляються від слабеньких і пошкоджених гілок.

3. Прибирають ті пагони, що ростуть прямо в центрі куща.

Вирощування кущових троянд дає можливість будь-якому садівникові створити розкішні квіткові ансамблі, здійснюючи догляд за якими, можна продовжити задоволення від споглядання такої краси на довгі роки.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button