Технології

Як працюють станції швидкої заміни батарей електромобілів NIO Power Swap Station 2.0 (відео)

NIO представила друге покоління станцій швидкої заміни батарей електромобілів.

Китайський автовиробник відкрив станцію Power Swap Station 2.0 – друге покоління системи NIO по заміні акумуляторів електромобілів. Нова установка розроблена спільно з Sinopec і розміщена на території що належить цій компанії Chaoying Station в Пекіні.

Sinopec Group – одна з найбільших нафтохімічних корпорацій, що займає друге місце в Китаї за обсягами видобутку нафти й газу. З недавнього часу вона стала стратегічним партнером NIO у сферах розробки нових матеріалів і інтелектуальних функцій для електромобілів, продаж автотранспорту, будівництва об’єктів для відпочинку і розваг. А також в спільні плани Sinopec і NIO входить створення п’яти тисяч станцій для зарядки й швидкої зміни акумуляторів в найближчі роки та подальший розвиток цього напрямку.

Нові автоматичні станції розраховані на зберігання тринадцяти акумуляторних блоків. Кожен з них розташовується на окремому рухомому слоті, який при необхідності переміщається під машину і встановлює в її днище акумулятор. Всього слотів чотирнадцять – додатковий потрібен для того, щоб приймати використану батарею від електромобіля.

За заявою NIO, Power Swap Station 2.0 здатна виконувати до 312 замін на добу, тобто на обслуговування однієї машини йде 277 секунд, трохи менш як 5 хвилин, з урахуванням витрат часу на заїзд електромобіля на станцію і її звільнення. Причому парковка виконується в безпілотному режимі після того, як водій зупинить автомобіль перед точкою обслуговування й активує відповідну функцію. Виходити з машини не потрібно.

Наявність такої можливості робить NIO Power Swap Station 2.0 першою у світі станцією заміни батарей, яка масово випускається, що дозволяє транспортному засобу паркуватися повністю автоматично.
Роботу системи безпілотного паркування забезпечують 239 датчиків, вбудовані в Power Swap Station 2.0, і чотири взаємодіючі між собою «хмарні» системи програмного забезпечення, які використовують передові технології візуального розпізнавання.

Розвиток технологій швидкої заміни батарей вигідно для NIO в тому числі тому, що дає право на отримання державного субсидування від уряду Китаю. Це стимулює і інші компанії створювати аналогічні сервіси. Наприклад, Geely відкрила свою першу станцію в 2020 році і, як і NIO, планує створити величезну мережу власних точок по зміні акумуляторів.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button