Технології

Нова фарба перетворює будь-яку стіну в сенсорну панель

Стіни можуть бути легко трансформовані в досить корисні поверхні для взаємодії як з людиною, так і з іншими пристроями – талановита команда розробників-програмістів з Університету Карнегі Меллон сьогодні остаточно довела цю тезу.

Команда під керівництвом професора комп’ютерного інжинірингу, Кріса Харрісона, зуміла розробити спеціальну систему електромагнітних датчиків для стін, які наносяться за допомогою злегка модифікованої електропровідної фарби – при цьому вартість даного процесу складає всього лише 20 доларів США за один квадратний метр стіни, що не може не дивувати.

Стіни являють собою найбільший за показником невикористаного простору об’єкт в будинках, і саме з цією думкою команда розробників приступила до реалізації свого проекту. Використовуючи спеціальний набір сенсорних датчиків, які вміють працювати одночасно в двох режимах, фахівці розмістили їх під шаром електропровідної фарби на стіну і приступили до експериментів. Їм вдалося домогтися високоточної електричної реакції на різні зовнішні пристрої, що дозволило їм за допомогою жестів і дотиків до такої стіні управляти цими пристроями.

Що стосується режимів, то тут їх два – у першому система датчиків функціонує як активний елемент, що впливає на той чи інший тип пристрою, наприклад, для перемикання каналів на вашому телевізорі або управління ігровою консоллю. У другому режимі система діє як набір сенсорів, яка вловлює електромагнітну активність, що дозволяє, наприклад, оповіщати користувача про закінчення прання.

Така система трансформації звичайної стіни в “розумну стіну” стає багатообіцяючим експериментом, який, з одного боку, помітно просуне концепт інтернету речей, а з іншого боку, дозволить додатково оптимізувати процес управління своїм будинком для тих користувачів, які в майбутньому планує переходити на систему розумного будинку від того чи іншого розробника. Та й самі розробники із задоволенням візьмуть цю ідею на озброєння.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button