Людина

Як правильно купатися в ополонці

По-перше, слід пірнати тільки тверезим. Щоб не замерзнути, організм під час купання в крижаній воді реагує спазмом периферичних судин – це охолоджує кінцівки і шкіру, але не дає замерзнути організму в цілому. “Алкоголь розширює судини, з’являється відчуття ейфорії, відчуття тепла, але воно згубно в таких умовах. Фактично організм починає розкидати тепло назовні, і весь організм не захищений”.

99f9f4f80d40e7ecadf628476b712043

Занурення в крижану воду категорично заборонено людям, які страждають серцево-судинними захворюваннями. Контакт з холодною водою викликає різкий спазм судин, що може послужити причиною стрибка тиску, інфаркту або інсульту. Також купатися в ополонці не можна людям, страждаючим захворюваннями нервової системи, епілепсії, ендокринологічними захворюваннями. Не рекомендується пірнати і пацієнтам з цукровим діабетом, захворюваннями лор-органів (вухо, горло, ніс), з астмою, бронхітом.

“Категорично не можна цього робити в період гострих інфекцій. Виділення з носа, температура, нещодавно перенесені ГРВІ, ГРЗ. Якщо у пацієнта є недоліковане вогнище інфекції, такі гострі впливи можуть призвести до розвитку тяжкої пневмонії”.

Ну і до купання потрібно підготуватися: взяти з собою теплий одяг, в який треба одягнутися після купання; підходити до купелі краще в теплому, але легко знімному одязі, наприклад, в халаті і валянках; перед купіллю краще постелити газету або що-небудь тепле, щоб не наступати на сніг голими ногами. Після закінчення купання, перебувати голими ногами на снігу також категорично не рекомендується. Найкраще швидко перейти у тепле приміщення.

“Якщо людина вперше занурюється, або недосвідчена, звичайно, краще дуже коротко все зробити: занурився, виліз, пішов. Голову краще не мочити. Найбільш ризиковане в плані обмороження — це кінцівки і ніс. Якщо щось подморозилось, не треба розтирати, занурювати в гарячу воду. Потрібно максимально швидко зняти мокрий одяг і переодягнутися в сухий”.

Замерзлі частини тіла рекомендується прикрити ковдрою, ватою або теплими шкарпетками. Обтягуючі речі надягати не варто. Кінцівки потрібно помістити в теплий, сухий, але природний простір.

Якщо ви відчули нездужання, прийшовши додому після купання, то потрібно оцінити його ступінь. Якщо виникли якісь підозри на серйозні проблеми зі здоров’ям, потрібно звернутися до лікаря.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button