Людина

Година фізичної активності в день зменшує ризик ранньої смерті

Заміна лише однієї години сидіння деякою фізичною активністю, як ходьба, зменшує ймовірність ранньої смерті від 12% до 14%, показало нове дослідження австралійських вчених з Університету Сіднея з участю понад 200 000 добровольців. Було також встановлено, що заміна однієї години сидіння на одну годину стояння зменшує ризик передчасної смерті на 5%.

45598877b65ed45c4b219b7b211f1802

Попередні дослідження вже встановили переваги адекватної фізичної активності і ризик тривалого перебування у положенні сидячи, але це перше дослідження, яке розглянуло, що відбувається, коли ми заміняємо один вид діяльності рівною кількістю іншого.

Згідно з даними, середня людина дивиться телевізор по 2-3 години в день, і цей час слід розглядати як можливість злізти з дивана і бути більш активними, відзначають експерти. Вчені також виявили, що заміна однієї години сидіння на одну годину сну – особливо для тих, хто не висипається – пов’язана зі зниженням ризику передчасної смерті на 6%. Тим не менше, ризик ранньої смерті підвищувався від 13% до 17%, коли одну годину щоденної ходьби або вправ було замінено рівними кількостями сидіння або будь-якою іншої сидячої діяльності.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button