Поради

Як прибрати шум при роботі комп’ютера

Зазвичай комп’ютери і ноутбуки працюють практично безшумно. Але іноді звук під час роботи стає досить відчутним і набридливим. Це свідчить про те, що можливо в комп’ютері є які-небудь проблеми або він працює в нештатному режимі. Як же знизити рівень шуму комп’ютера? Щоб розібратися в цьому питанні, необхідно з’ясувати, звідки саме видається шум.

Шум можуть викликати виключно рухомі частини. Це може бути активна система охолодження з вентиляторами, вінчестер, жорсткий диск-накопичувач. Зазвичай він працює дуже тихо, але якщо його звук вас дратує, то можна змінити його на твердотільні SSD-накопичувачі. Це значно збільшить швидкість роботи піддискової системи.

[ads2] Якщо з вашим вінчестером все в порядку, це означає, що джерелом шуму є вентилятори системи охолодження.

Способи зниження шуму від кулерів ПК

Шум вентилятора комп’ютера можна усунути великою кількістю способів:

  • зменшити навантаження на процесор;
  • замінити систему охолодження;
  • примусово знизити частоту обертання;
  • замінити маленькі кулери великими;
  • змастити вентилятори;
  • перевірити настройку вентиляторів;
  • очистити радіатор від пилу і забруднень.

Як прибрати шум

Чим сильніше завантажений центральний процесор, тим більше тепла він виділяє і сильніше працюють вентилятори. А якщо ще й програма на комп’ютері зависла, то навантаження додатково збільшується. Щоб вирішити проблему, достатньо закрити завислу програму.

Якщо замінити на рідинну систему охолодження, то можна поліпшити відведення тепла. При цьому під час їх роботи ви будете чути тільки звук працюючої помпи і перетікаючої води.

Існують спеціальні програми для зменшення частоти обертання кулерів. Одна з найпопулярніших – SpeedFan. Вона хороша тим, що може керувати швидкістю вентиляторів в автоматичному режимі.

Чим більше крильчатка вентилятора, тим краще ефект охолодження, яке він забезпечує. При цьому кількість обертань менше, і, відповідно, шум комп’ютера знижується. Підшипники в вентиляторах теж бувають різними. Серед двох видів – кочення і ковзання, краще вибрати перший варіант, оскільки він більш стабільний за звуковим ефектам.

Іноді досить просто змастити вентилятор, щоб він почав працювати тихіше. Для цих цілей підійде масло для швейної машинки. Якщо ви хочете змастити кулер процесора, піддягніть наклейку, яка наклеєна на підшипнику. Капніть маслом і приклейте її на місце.

Налаштування вентилятора перевіряється дуже просто. Необхідно зайти в BIOS комп’ютера і перевірити, чи включені параметри Smart Fun Control у розділі PC Health Status. В залежності від типу материнської плати, назва функції може змінюватись. Вона повинна бути включена, тобто мати статус Enable.

Якщо на радіаторі накопичилося багато пилу, це порушує роботу системи, вентиляторам доводиться працювати з подвоєною силою. Для їх очищення існують спеціальні балончики стисненого повітря, які можна придбати в спеціалізованому магазині.

Знаючи способи, як знизити шум комп’ютера, ви легко впораєтеся з цією проблемою. Але якщо ваш пристрій видає звук, що нагадує писк або свист, тоді вашому ПК потрібна заміна комплектуючих. Слідкуйте за станом свого комп’ютера або ноутбука і вчасно усувайте несправності.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button