Головна / Відео / Як технології допомагають пережити небувалу спеку?

Як технології допомагають пережити небувалу спеку?

Нинішнє літо в Японії відзначилося небувалою спекою. Від перегріву і пов’язаних з цим ускладнень мали сумні наслідки не менше 65 осіб. Тисячі звернулися до лікарні за допомогою. На погодну аномалію блискавично відреагували підприємці, дизайнери, проектувальники і влада. Зокрема, в Кіото організували виставку, яку присвятили технологіям, що допомагають пережити спеку.

Один з експонатів – куртка з внутрішнім вентилятором. Як стверджують розробники, вона врятує людину від сонячного удару. Після включення батареї (на куртці) вентилятори починають видувати повітря назовні, завдяки чому випаровується піт, і тіло охолоджується. Куртка призначена для людей, що працюють у спеку на відкритому повітрі.

А компанія Fujita Road Construction пропонує наносити на асфальт, бетон та інші дорожні покриття спеціальну речовину, що відбиває ультрафіолет. Як наслідок, температура в прилеглих шарах і у поверхні знижується на 10-15°. Його також пропонують використовувати під час Олімпіади 2020 року в Токіо на головному стадіоні і в Олімпійському селі.

Що реально роблять японська влада і це рятує частину населення від перегріву, так це те, що на вулицях вже повсюдно встановлюють системи для охолодження перехожих. На виставці ж пропонуються більш потужні пристрої, вже скориговані з урахуванням небувалої нинішнього спеки.