Поради

Як виявити кліщовий енцефаліт і уникнути зараження?

Літня пора – це ідеальний час для пікніків, прогулянок по лісу і рандеву в парку. Проте всі ці прекрасні заходи можуть закінчитися значними неприємностями, якщо не бути готовим до такої напасті, як кліщі. Вони – безпристрасні переносники цілого ряду небезпечних інфекційних захворювань, основними з яких є бореліоз і енцефаліт. Як правильно позбутися паразита? Що зробити, щоб уникнути кліщового енцефаліту?

Як правило, існує 5 стадій хвороби, проте всім їм передують наступні симптоми:

  • загальне нездужання і слабкість;
  • стан розбитості і ломота в тілі;
  • легкі больові відчуття в шиї і плечових м’язах;
  • головні болі;
  • можливо оніміння в області попереку.

Від попадання інфекції в організм до появи перших ознак захворювання може пройти, в середньому, від 7 до 14 днів.

Гарячкова форма протікає без ураження нервової системи і триває від декількох годин до максимум 5 днів, характеризується швидким і повним одужанням. Така форма, окрім вищеперелічених симптомів, може ще супроводжуватися великим стрибком температури до 39°С.

[ads2]

Другим варіантом захворювання кліщовим енцефалітом вважають менінгеальний. Всі симптоми попередньої форми повторюються і тут, проте до них додаються ще й блювання, світлобоязнь і млявість. Потиличні м’язи дубіють. Можливо повне одужання. Як правило, велика частина інфікованих страждає саме цією формою хвороби.

Рідше зустрічається більш важкий вид захворювання – менінго-энцефалитический, що супроводжується галюцинаціями, маренням, втратою орієнтації в часі і просторі, а також епілептичними припадками.

Полиомиелитическая форма характеризується спочатку швидкою стомлюваністю, а потім посмикуванням м’язів з подальшим онімінням кінцівок. Біль зосереджується в області шиї, надпліччя і рук, порушується функціонування опорно-рухової системи протягом 7-12 днів з імовірною атрофією інфікованих м’язів.

Читайте також:

Ураження нервів, нервових корінців спостерігається при полирадикулоневритической формі. При цьому з’являється поколювання, розлад чутливості з розвитком млявого паралічу м’язів тулуба і рук.

Кліщі найбільш активні навесні і влітку, тому перед походом на природу необхідно обов’язково провести профілактику, а саме взяти з собою репеленти і надіти захисний одяг. Проте найефективнішим методом захисту є вакцинація.

Якщо ж кліщ все-таки присмоктався до шкіри, необхідно негайно його вилучити. Візьміть пінцет або спеціальний пристрій, що продається в аптеці. Захопіть паразита ближче до голівки і плавно потягніть вгору, уражене місце промити з милом і дезінфікувати спиртом або йодом. Всю маніпуляцію потрібно проводити в рукавичках, щоб частинки кліща не потрапили вам на епітелій, де можуть бути різні пошкодження. Після процедури ретельно вимийте руки і запам’ятайте день укусу.

Якщо після видалення паразита з’явилися такі симптоми, як почервоніння шкіри з набряком, болі в м’язах зі слабкістю в тілі і температура 38-39°С, терміново зверніться до інфекціоніста.

Після відвідування небезпечних місць, де живуть кліщі, потрібно провести уважний огляд усього тіла, особливо в районі вух, голови, пахв, під колінами, на руках і нижніх кінцівках.

Екстрена профілактика кліщового енцефаліту у дітей полягає в застосуванні дитячого анаферону.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button