Людина

Горіхи допомагають запобігти передчасній смерті

Вживання лише половини жменьки горіхів кожен день може скоротити ризик смерті від основних захворювань, показує нове дослідження.

f6d49379a6eafea8402a8de99efcb82c

Науковці з Маастріхтського університету в Нідерландах виявили, що вживання, принаймні, 10 г горіхів в день призвело до зниження ризику смерті від респіраторних захворювань, таких як астма і емфізема, і нейродегенеративних захворювань, включаючи слабоумство. Також горіхи знижували ризик розвитку діабету, раку і серцево-судинних захворювань, в тому числі інфарктів і інсультів.

Дослідники вивчили більше 120000 голландських чоловіків і жінок у віці від 55 до 69 років. Вони оцінили, наскільки часто люди їли арахіс, інші горіхи і арахісове масло, а потім проаналізували взаємозв’язок із загальною смертністю від будь-якої причини і смерть від конкретної причини. Результати показали, що смертність від раку, діабету, респіраторних і нейродегенеративних захворювань була значно нижче серед людей, які регулярно включали в свій раціон горіхи.

Істотне зниження смертності спостерігалось уже при споживанні 15 г горіхів в день, або половини жменьки. При цьому високе споживання горіхів не було пов’язано з подальшим зниженням ризику смертності. Було також встановлено, що арахісове масло не має таких сприятливих властивостей. Фахівці пояснюють, що, ймовірно це пов’язано з тим, що в арахісовій олії містяться сіль і транс-жирні кислоти, які знижують її користь.

За словами вчених, захисний ефект горіхів обумовлений наявністю в них різних корисних сполук, таких як мононенасичені і поліненасичені жирні кислоти, вітаміни, клітковина і антиоксиданти, які можуть внести вклад в зниження показників смертності.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button