Поради

Як виростити цибулю китайським способом

Виростити хороший урожай цибулі на ділянці можна, вдавшись до китайського способу або по-іншому – вирощування на гребенях.

1. Підготувати ґрунт під майбутню посадку потрібно з осені. Для цього в землю вносяться: гнойовий перегній 5 кг, суперфосфат 1ст. л, нітрофоска 1ч. л, крейда 2ст. л. По весні ґрунт потрібно добре перекопати і полити, якщо він недостатньо вологий.

2. На кожній грядці потрібно зробити 2 -3 гребеня з відстанню 30 см і заввишки 15 см. За два тижні до висаджування сіянку прогріти біля батареї або печі протягом 8 годин. Це убезпечить урожай від борошнистої роси, стрілкування і гнилі.

3. Перед посадкою потрібно зняти з цибулі шкірку, яка оберігає від хвороб, але, перебуваючи в землі, виділяє в ґрунт речовини, що уповільнюють зростання цибулин. Обрізати у кожної цибулини суху частину шийки і опустити в теплу воду на 24 години для замочування.

4. На початку травня, якщо дозволяють сонячні дні, приступаємо до посадки цибулин в гребені на відстані 12 см один від одного. Сіянку поглибити на 2 – 3 см, а землю навколо неї щільно притиснути руками ближче до цибулині. Через 14 днів цибулю потрібно підгодувати розчином пташиного посліду. Якщо погода у перший місяць видалася спекотною, слід рясно поливати посів 2 – 3 рази, а також регулярно розпушувати і прибирати бур’яни з грядки.

5. У червні слід відкрити цибулини, відгребти від них землю, зробивши тим самим рівні міжряддя. Сонце буде прогрівати, і підсушувати цибулини цілком, запобігаючи виведенню личинок цибулевої мухи. Відкриті цибулини швидко розростаються в ширину.

6. У середніх числах червня потрібно зробити другу підгодівлю, але вже під корінь. Можна використовувати мінеральні або органічні добрива. За місяць до збирання врожаю цибулі, потрібно провести розпушування ґрунту. Варто пам’ятати, що припинити полив гребенів з цибулею потрібно за три тижні до збирання.

7. Збирати врожай цибулі потрібно в першій половині серпня, враховуючи сприятливі дні за місячним календарем. Якщо не всі цибулини встигли дорости, збір врожаю можна відкласти до перших чисел вересня. Важливо не віддаляти збирання врожаю цибулі і зробити це вчасно, щоб він не почав проростати.

8. Якщо вийшло запізнитися зі збором, і цибуля проросла, потрібно обрізати корінь і перо цибулини, а дінці підпалити над полум’ям. Така цибуля придатна в їжу і буде довго зберігатися, але для вигонки використовувати її не варто.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button