Поради

Як вибрати піч камін для дому

Останнім часом печі-каміни придбали величезну популярність у жителів нашої країни. Їх встановлюють як в міських квартирах, так і в заміських будинках. Сучасний ринок пропонує широке розмаїття моделей печей-камінів, які відрізняються технічними характеристиками і умовами експлуатації.

Якщо у вас на дачі не зроблена газифікація, електрика надходить з перебоями, а купувати генератор немає бажання, то відмінним рішенням стануть печі-каміни, лідером серед яких є моделі з водяним контуром.

Як відомо з назви піч-камін це свого роду «гібрид» каміна і печі. Але піч ця не дотягує до розмірів стандартного каміна, незважаючи на свої габарити. Відмітним елементом конструкції є скляні дверцята.

11-11-15-foto-600x471-1

1 варіант — на дровах

Такі печі надовго зберігають тепло, швидко нагрівають повітря в приміщенні, в їх топці якісна циркуляція повітря.

Конструкція:

 • Опалювальна піч для обігріву приміщення;
 • Плита невеликого розміру, на якій можна приготувати їжу;
 • Духовка, призначена для зберігання підігрітої їжі та сушіння фруктів або грибів;
 • Камін, швидко опалює приміщення.

Ви самі вибираєте комплектацію печей-камінів при покупці у http://www.tulikivi.com.ua/ — відомого фінського виробника «Tulikivi».

Печі-каміни тривалого горіння

Виробники представили даний варіант на ринок опалювальних приладів порівняно недавно. Відмітна особливість печей-камінів — тривале утримання тепла (більше п’яти годин) при мінімальному зниженні нагрівальної здібності. Відбувається це завдяки тлінню твердого палива та застосуванню матеріалів, які можуть зберігати тепло тривалий час.

Принципи роботи:

 1. Спочатку розпалюється вогонь, і відкривається заслінки. Це дозволяє першій закладці брикетів прогорати за кілька хвилин і швидко опалювати приміщення;
 2. При другій закладці палива заслінки і топка прикриваються, при цьому надходження повітря в них зменшується. Брикети починають тліти довгий час, підтримуючи тепло в приміщенні.

Міцна і надійна цегла

Цегляна піч-камін — це моноблок, який встановлюється на одному фундаменті і має один трубний канал. Може бути як опалювально-варильна, так і опалювальна.

Такі конструкції мають ряд переваг: наявність печі в конструкції зводить до мінімуму недоліки окремо взятих опалювальних приладів, а завдяки каміну приміщення прогрівається за лічені хвилини.

Ніяких труднощів при експлуатації цегляних печей-камінів не виникає, оскільки димові обороти з’єднуються з димовим каналом безпосередньо перед входом в димову трубу.

При встановленні печей-камінів ви отримуєте опалювальний прилад, варильна поверхня якого буде розташовуватися на кухні, а камінна частина — в залі або спальні, залежно від планування квартири. Для дачі або заміського будинку можна встановлювати моделі, площею до 33 м2.

В основному печі-каміни — це перегородки, які встановлюються в переруб стіни між залом і кухнею. Тому їх конструкції особливо не залежить від планування.

Основні види конструкцій:

 1. Швелери. У цьому випадку піч-камін ставиться в перерубі головної стіни. Камін при цьому монтується на консолі. Навантаження передається на загальний фундамент;
 2. Кутові печі каміни. Піч монтують уздовж кухонної стіни, а камін розташовується в залі під кутом 45 градусів і вважається кутовим;
 3. Фронтальні. Топки розташовуються уздовж фронтальної стіни. Зазвичай такі печі-каміни встановлюють в квартирах, де відсутні перегородки, або немає чіткого розмежування між кімнатами.

Чавун — оптимальний вибір

Неспроста при виготовленні печей-камінів застосовують чавун. Він має високу теплопровідність, за рахунок чого приміщення швидко нагрівається. Чавунні печі-каміни для будинку або для дачі можуть легко витримувати перепади температур.

Моделі із закритими топками мають ККД око 80%. Термін служби такого обладнання — не менше 10 років.
Закриті печі-каміни з чавуну виготовляються у фронтальному і кутовому варіанті зі скляними дверцятами, що забезпечує захист приміщення від випадних вугілля.

Кутові каміни володіють тими ж привілеями, що і фронтальні, з однією відмінністю — вони займають менше місця в приміщенні.

Печі-каміни з чавуну часто виконують з духовою шафою, яка застосовується для приготування їжі. На інших моделях присутні варильні конфорки. Можна як опалювати приміщення, так і готувати їжу для всієї родини.

Каміни та печі з водяним контуром і з теплообмінником

Печі-каміни з теплообмінником або з водяним контуром призначені для опалення різних приміщень, починаючи від промислових і закінчуючи житловими. Їх головна відмінність — наявність теплообмінника.

Для довідки
Теплообмінником називається пристрій, призначений для передачі тепла від вже нагрітого теплоносія до ще холодного. У печах і камінах — це невеликого обсягу ємність (4-7 літрів) з двома штуцерами, яку виготовляють з нержавіючої сталі. За рахунок відпрацьованих газів теплообмінник нагрівається, після чого передає енергію воді або антифризу. Нагрітий теплоносій спрямовується вгору і витісняє вже остиглий. Іншими словами теплообмінник працює на основі постійної циркуляції теплоносія.

Наявність опалювального котла в приміщенні дозволяє уникнути втрат тепла, яке в звичайній системі «йшло» через димохід. Крім цього таке опалювальне обладнання використовується як в якості резервного і основного джерел тепла, так і для забезпечення приміщення гарячою водою для будь-яких побутових потреб.

Завдяки цьому водні печі-каміни стають популярнішими з кожним роком. Вони повністю автоматизовані. Система може регулювати температуру води, а також стежити за енергоспоживанням.

Влітку каміни-печі використовують тільки для підігріву води. Вони добре вписуються практично в будь-який інтер’єр, і знижують витрати енергетичних ресурсів.

Переваги каміна з водяним контуром:

 • Невисока вартість обладнання;
 • Печі-каміни з водяним контуром можуть легко поєднуватися з іншими системами опалення;
 • Більше не доведеться витрачати зайвих грошей на покупку альтернативних джерел тепла;
 • Досить швидкий прогрів повітря в приміщенні;
 • Дуже привабливий зовнішній вигляд опалювального обладнання;
 • Для успішної роботи каміна не потрібно витрачати додаткову електричну енергію;
 • Автономність системи і простота у відході.

Кнопка «Наверх»
Закрыть