Здоров'я

Як уберегти серце у спеку: поради кардіолога

Ми всі знаємо прості рекомендації про те, як уберегти серце в спеку і не підірвати здоров’я, але… Деякі з правил цієї статті вас дійсно здивують. Тому що медичний директор ММ «Добробут» Тетяна Анікєєва розвінчала багато міфів.

Підтримка серця у спеку

Чи потрібна підтримка серця в спеку, можна зрозуміти дуже просто. Якщо раніше все було в порядку (до 40-45 років), якщо у вашій родині не було ранніх (до 50 років) інфарктів або інсультів, якщо у вас немає ожиріння, особливо хвилюватися не варто. Тобто якщо не було завмирання в області серця, високого тиску або яких-небудь проблем з серцево-судинною системою, то ймовірність, що вони з’являться, дуже низька. Якщо ж раніше щось все-таки турбувало, потрібна підтримка серця в спеку, тоді обов’язково зверніться до терапевта або кардіолога.

Серце і судини в спеку: прості поради

 • Щоб підтримати серце і судини, потрібно слідувати цим простим правилам.
 • Взяти з собою аптечку (якщо ви в дорозі або знаходитесь далеко від населеного пункту).
 • Якщо вже є яке-небудь серцево-судинне захворювання, не забувайте вранці випити ті ліки, які виписав лікар.
 • При собі мати пляшку води. Якщо дуже спекотно, цю воду можна не тільки випити, але і вилити на себе. Нічого соромно в цьому немає.
 • Бажано мати серветки. Змочивши їх водою, протирайте себе, тим самим охолоджуючи шкіру.
 • Намагатися перебувати на сонці недовго. Не більше 10-15 хвилин.
 • Велику частину часу бажано проводити в затінку.
 • Якщо сильна спека, то потрібно зайти в приміщення, в якому комфортна для тіла температура, вам не відмовить в цьому жодна аптека або магазин.
 • Дотримувати прості правила перебування на відкритому повітрі: тобто не виходимо без головного убору, не перегреваемся, пити достатньо рідини, щоб уберегти серце і судини.

Як собі не нашкодити, якщо болить серце у спеку? Тетяна Анікєєва розповіла, чого робити не слід. І те, що ви прочитаєте нижче, вас дійсно здивує.

“Поширена порада про те, що при собі потрібно мати «НО-ШПу», не має нічого спільного з серцево-судинними проблемами. Мало того, під час спеки у нас вже розширюються судини, а якщо ми вип’ємо цей препарат, у нас може ще більше знизитися артеріальний тиск. Але для судин найстрашніше – це перепади тиску. Не просто стабільно високий або низький, а саме ось такі гойдалки.”

Такі препарати, як «Валокордин», «Корвалмент» – це всього лише звичайний ментол. І крім прохолоди в роті, за словами лікаря, ніякого відношення ні до серця, ні до судин цей препарат не має. Мало того, застосовуючи його, ми можемо замаскувати своє погане самопочуття. Тому що нам начебто і дихати стало краще, але тим самим ми можемо віддалити час приїзду швидкої допомоги, яка насправді нам дуже необхідна. А ми обнадіює себе, що зараз все пройде.

Багато хто вважає, що аспірин врятує від усього. Тобто більшість думає, що це відмінний засіб в якості первинної профілактики. Але аспірин не така безпечна таблетка, як ми звикли думати! Після тривалого прийому можуть виникнути виразкові кровотечі та інші проблеми. Тому його призначає тільки лікар.

Якщо у спеку болить голова, то багато п’ють «Цитрамон» або комбіновані препарати, у яких є кофеїн. Але кофеїн підвищує тиск, а високі цифри тиску можуть давати головний біль.

Не займайтеся самолікуванням: серце і судини

Часто людям пропонують «Нітрогліцерин», для судин і серця. «Це взагалі не просто таблетка! – каже медичний директор ММ «Добробут». – Чому вони такі маленькі? Тому що строго дозовані. І цей препарат на сьогоднішній день найбільш сильний і потужний: він найкраще розширює судини. Але не забувайте, як тільки посудина стає ширшою, тиск різко падає. А це може призвести до ішемії органу. Тому таблетки і самолікування – це все-таки різні речі. Таблетки – це доктор, а здоровий спосіб життя – це самолікування».

Чи потрібно пити багато води у спеку?

Спека впливає на серце, тому часто пропонують пити багато рідини.

“Найбільш комфортна температура для організму – +20-24°. І серцеві напади не сильно пов’язані з літом і спекою, вони точно також можуть виникнути при низькій температурі, – пояснила Тетяна Анікєєва. – В першу чергу спека і проблеми з серцем пов’язані з великою втратою рідини. Тому потрібно поповнювати запаси рідини в організмі. Але робити це правильно!”

Від чого залежить обсяг споживаної рідини?

 • Від того, як людина рухається.
 • Скільки вона звикла пити при нормальній погоді.
 • Як довго вона знаходиться на спеці.

 

Тобто якщо людина в спеку буде перебувати на свіжому повітрі і рухова активність не велика, то у неї крім втрати через шкіру і легені вода особливо не витрачається. Значить, об’єм рідини може скласти приблизно 1,5-2 л в день. Звичайно ж, якщо на вулиці +35, то ці втрати можуть збільшуватися.

Якщо ж вон інтенсивно рухається, то може випивати 3-3,5 л води, щоб спека не впливала на серце.

Якщо ж людина цілий день просидить у тіні і буде насильно пити 3 л води, то крім набряків і підняття тиску на наступний день нічого доброго не буде.

І не забудьте, що важливо для серця і судин!

Для серця і судин гіпертоніка найголовніше – менше солі. Інакше в організмі буде затримуватися вода. А чим більше води в «трубі», тим вищий тиск на стінки посудини. Норма – приблизно 5 г солі в день.

Що стосується гіпотонії, то це умовне захворювання. Якщо здоров’я було нормальним, але в якийсь момент у вас різко падає тиск і стає менше, ніж 90/60, то це взагалі стан, який інколи загрожує життю. Тому приїжджає реанімація, і вас відправляють в стаціонар. Якщо ж ви все життя живете з тиском 100/70 – це не означає, що ви хворі, це ваша особливість.

Дотримуйтесь найпростіші правила, перераховані вище, не вірте міфам і побувайте хоча б раз на прийомі у кардіолога, тоді серце і судини будуть в нормі.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button